Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kętrzynie - 2008: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
(Utworzył nową stronę „thumb|right|300px| Źródło: [http://kck.ketrzyn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=65&ac=0] Trzecia edycja [[Festiwal…”) |
|||
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika) | |||
Linia 46: | Linia 46: | ||
[[Category:Muzyka]] | [[Category:Muzyka]] | ||
[[Category:Powiat kętrzyński]] | [[Category:Powiat kętrzyński]] | ||
− | [[Category: | + | [[Category:Kętrzyn]] |
+ | [[Category:1990-]] |
Aktualna wersja na dzień 08:55, 3 wrz 2014
Trzecia edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kętrzynie, zorganizowana 2 lutego 2008 roku.
Spis treści
Organizator
Cele
- Zainteresowanie młodzieży polską kolędą , pastorałką
- Promowanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
- Prezentowanie dorobku artystycznego dzieci i młodzieży
- Doskonalenie poziomu wykonawczego zespołów i solistów
Opis
Festiwal został zorganizowany 2 lutego 2008 r. w kinie „Gwiazda” w Kętrzynie. Wykonawcy oceniani byli w poszczególnych grupach wiekowych w kategoriach: soliści oraz zespoły. Występy oceniała komisja artystyczna powołana przez organizatora, która oceniała:
- Dobór repertuaru
- Walory wokalne
- Ogólny efekt sceniczny
Laureaci
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Zespoły
- I miejsce – Zespół „To My” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie
- II miejsce – Zespół „Śnieżynki”
Soliści
- I miejsce – Aleksandra Sawicka
- II miejsce – Karolina Sowa
Kategoria gimnazja
- I miejsce – Zespół Wokalny „Star” z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
Kategoria szkoły średnie
Zespoły
- I miejsce – Zespół Wokalny „Baszta” z Kętrzyna
- II miejsce – Zespół „Malowani Tęczą” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie
Soliści
- I miejsce – Aldona Czerwińska
- II miejsce – Natalia Karczyk
Kategoria dorośli
Zespoły
- I miejsce – Zespół „Basibabki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
- II miejsce – Klub Seniora „Pod Niedźwiadkiem” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury
Soliści
- I miejsce – Barbara Sulowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
- II miejsce – Maria Piszc-Deker z Kętrzyńskiego Centrum Kultury