Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka – Iława 2005: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | [[Image: | + | [[Image:Tarka plakat 2005.jpg|frame|right]]Trzydziesta piąta edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie|Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”]], zorganizowana w Iławie w dniach 12 – 14 sierpnia 2005 r. |
− | == Organizator == | + | == Organizator == |
*[[Iławskie Centrum Kultury]] | *[[Iławskie Centrum Kultury]] | ||
Linia 7: | Linia 7: | ||
*Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | *Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | ||
− | == Program<ref> [http://www.powiat.ilawa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=72 Według informacji z portalu PowiatIława.pl]</ref> == | + | == Program<ref> [http://www.powiat.ilawa.pl/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=80&amp;Itemid=72 Według informacji z portalu PowiatIława.pl]</ref> == |
12 sierpnia (piątek): | 12 sierpnia (piątek): | ||
Linia 13: | Linia 13: | ||
*17:30 (Stare Miasto – Amfiteatr) – Parada jazzowa – przemarsz uczestników festiwalu ulicami Iławy | *17:30 (Stare Miasto – Amfiteatr) – Parada jazzowa – przemarsz uczestników festiwalu ulicami Iławy | ||
*18:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Finał Konkursu o „Złotą Tarkę” z udziałem zakwalifikowanych zespołów (prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski) | *18:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Finał Konkursu o „Złotą Tarkę” z udziałem zakwalifikowanych zespołów (prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski) | ||
− | *21:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Koncert Inauguracyjny z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Big Warsaw Band” pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego (Warszawa) – „Tribute to Swing” (soliści: Ewa Bem, Marysia Sadowska, Anna Serafińska, Marek Bałata, Janusz Szrom), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków) & Harriet Lewis (USA) – prowadzenie koncertu [[Andrzej Pawlik]] | + | *21:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Koncert Inauguracyjny z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Big Warsaw Band” pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego (Warszawa) – „Tribute to Swing” (soliści: Ewa Bem, Marysia Sadowska, Anna Serafińska, Marek[[Image:Leliva.jpg|frame|right]] Bałata, Janusz Szrom), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków) & Harriet Lewis (USA) – prowadzenie koncertu [[Andrzej Pawlik]] |
*23:30 (Restauracja „Leśna”) – Jam session – „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa) | *23:30 (Restauracja „Leśna”) – Jam session – „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa) | ||
*23:30 (Restauracja „Yellow” – Koncert towarzyszący – „Five O’Clock Orchestra” (Częstochowa) – prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski | *23:30 (Restauracja „Yellow” – Koncert towarzyszący – „Five O’Clock Orchestra” (Częstochowa) – prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski | ||
Linia 30: | Linia 30: | ||
*00:00 (Park Miejski) – Wielki Bal Jazzowy z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Riverboat Ramblers” (Ukraina-Polska), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków), „Barrelhouse Jazzband” (Niemcy), „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa) | *00:00 (Park Miejski) – Wielki Bal Jazzowy z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Riverboat Ramblers” (Ukraina-Polska), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków), „Barrelhouse Jazzband” (Niemcy), „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa) | ||
− | == Jury == | + | == Jury == |
*Jerzy Bojanowski | *Jerzy Bojanowski | ||
Linia 38: | Linia 38: | ||
*Krzysztof Sadowski | *Krzysztof Sadowski | ||
− | == Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/pliki/okno2_new.php?foto=47 Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref> == | + | == Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/pliki/okno2_new.php?foto=47 Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref> == |
*Nagroda Główna „Złota Tarka” – „Leliva Jazz Band” z Tarnowa | *Nagroda Główna „Złota Tarka” – „Leliva Jazz Band” z Tarnowa | ||
*Honorowa „Złota Tarka” – „Old Timers” z Warszawy | *Honorowa „Złota Tarka” – „Old Timers” z Warszawy | ||
− | == Bibliografia == | + | == Bibliografia == |
#Jaskulski, Dominik: ''Niebieski odcień jazzu'' / Dominik Jaskulski // „Gazeta Olsztyńska”. – 2005, nr 189, s. 3. | #Jaskulski, Dominik: ''Niebieski odcień jazzu'' / Dominik Jaskulski // „Gazeta Olsztyńska”. – 2005, nr 189, s. 3. | ||
− | == Przypisy == | + | == Przypisy == |
<references /> | <references /> | ||
− | == Zobacz też == | + | == Zobacz też == |
*[http://www.zlotatarka.pl Oficjalna strona Festiwalu] | *[http://www.zlotatarka.pl Oficjalna strona Festiwalu] | ||
[[Category:Muzyka]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Powiat_iławski]] [[Category:2001-2010]] | [[Category:Muzyka]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Powiat_iławski]] [[Category:2001-2010]] |
Wersja z 22:59, 25 wrz 2011
Trzydziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, zorganizowana w Iławie w dniach 12 – 14 sierpnia 2005 r.
Organizator
- Iławskie Centrum Kultury
- Urząd Miasta Iława
- Polskie Stowarzyszenie Jazzowe
Program[1]
12 sierpnia (piątek):
- 17:30 (Stare Miasto – Amfiteatr) – Parada jazzowa – przemarsz uczestników festiwalu ulicami Iławy
- 18:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Finał Konkursu o „Złotą Tarkę” z udziałem zakwalifikowanych zespołów (prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski)
- 21:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Koncert Inauguracyjny z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Big Warsaw Band” pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego (Warszawa) – „Tribute to Swing” (soliści: Ewa Bem, Marysia Sadowska, Anna Serafińska, Marek Bałata, Janusz Szrom), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków) & Harriet Lewis (USA) – prowadzenie koncertu Andrzej Pawlik
- 23:30 (Restauracja „Leśna”) – Jam session – „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa)
- 23:30 (Restauracja „Yellow” – Koncert towarzyszący – „Five O’Clock Orchestra” (Częstochowa) – prowadzenie koncertu: Andrzej Śmigielski
13 sierpnia (sobota):
- 16:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Msza jazzowa pamięci Henryka Majewskiego (prowadzi bp Jan Styrna)
- 19:30 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Koncert Galowy - Aleksander Mazur Big Band” (Wrocław) z udziałem: „The Sound Office Vocal Quartet” & Katarzyna Stankowska (Wrocław), Jan Ptaszyn Wróblewski – ts, bs & Paweł Tartanus – bjo (Warszawa), „Piotr Baron Swing Quartet” (Wrocław) & Kevin Mahogany – voc. (USA) oraz laureat „Złotej Tarki 2005”
- Koncert z okazji 40-lecia zespołu „Old Timers” z udziałem m.in.: Robert Majewski – tp, flgh, Wojciech Kamiński – p, Andrzej Jagodziński - p, oraz grono przyjaciół – prowadzenie koncertu: Jan Ptaszyn Wróblewski
- 23:30 (Restauracja „Leśna”) – Jam session – „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy)
13 sierpnia (niedziela):
- 15:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Jazz dla dzieci z udziałem „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa)
- 20:00 (Amfiteatr im. Louisa Armstronga) – Koncert Finałowy z udziałem: „One O’Clock Lab Band” (USA), „Barrelhouse Jazzband” (Niemcy) & Angela Brown (USA), „Riverboat Ramblers” (Ukraina-Polska) – prowadzenie koncertu: Jan Ptaszyn Wróblewski
- 00:00 (Park Miejski) – Wielki Bal Jazzowy z udziałem: „Unnerhaus Jazzband” (Niemcy), „Riverboat Ramblers” (Ukraina-Polska), „Jazz Band Ball Orchestra” (Kraków), „Barrelhouse Jazzband” (Niemcy), „Blues Fellows Swingin’Band” & Ewa Konarzewska (Warszawa)
Jury
- Jerzy Bojanowski
- Paweł Brodowski
- Janusz Gast
- Wojciech Kamiński
- Krzysztof Sadowski
Laureaci[2]
- Nagroda Główna „Złota Tarka” – „Leliva Jazz Band” z Tarnowa
- Honorowa „Złota Tarka” – „Old Timers” z Warszawy
Bibliografia
- Jaskulski, Dominik: Niebieski odcień jazzu / Dominik Jaskulski // „Gazeta Olsztyńska”. – 2005, nr 189, s. 3.