Zbigniew Więcierzewski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Olsztyn w Wilnie, Olsztyn, ZPAP, 2009, s. 29.
Wieża, olej, 2005.
Źródło: artbiznes.pl

(1968- ) – nauczyciel, malarz, grafik, animator kultury

Biografia

Urodził się w 1968 r. w Kętrzynie. Ukończył Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Działalność

Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół w Garbnie, a także Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Baszta” w Kętrzynie. W 1997 r. założył i prowadzi Galerię „Equus” w Kętrzynie. Oprócz pracy zawodowej zajmuje się pracą twórczą. Brał udział w międzynarodowych plenerach plastycznych, a także wystawach indywidualnych i zbiorowych, na których prezentował swój dorobek twórczy. Jest też jurorem w konkursach plastycznych, a także komisarzem Międzynarodowych Plenerów Plastycznych w Korszach.

Twórczość

Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem olejnym i pastelem. W jego obrazach dostrzec można świat „ciemny, „poważny”, ale nie przygnębiający koloryt, alegoryczne postaci, wreszcie symboliczny cykl „zegarowy” ukazujący zmaganie człowieka z czasem.” [1]

Przypisy

  1. Zbyszek Ślesiński, Dwa światy, „Kajet”, 2005, nr 1, s. 14.

Bibliografia

  1. Olsztyn w Wilnie: prezentacja plastyki olsztyńskiej. - Olsztyn : Okręg Olsztyński Związku Polskich Artystów Plastyków, 2009. – S. 29.
  2. Ślesiński, Zbyszek: Dwa światy / Zbyszek Ślesiński // „Kajet”.- 2005, nr 1, s. 14.