Wiesław Brzozowski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1959- ) – dziennikarz radiowy, nauczyciel

Biografia

Wiesław Konrad Brzozowski urodził się 9 grudnia 1959 r. w Ostródzie. Jest absolwentem filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Na tej uczelni, w Instytucie Nauk Filozoficzno-Społecznych, ukończył także studia podyplomowe z filozofii i etyki. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Działalność

W czasie studiów był członkiem kabaretu „Luźna Guma”, a także pomysłodawcą i organizatorem półoficjalnych imprez „Donos” i „Pasztet”. Uczestniczył w Ogólnopolskich Przeglądach Piosenki Autorskiej, Ogólnopolskich Studenckich Przeglądach Piosenki Turystycznej, Jazz Juniors, Jazz Jamboree, Studenckich Festiwalach Piosenki w Krakowie. Przez długi czas był opiekunem merytorycznym nad klubami studenckimi Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W latach 1983-1986 pracował jako referent do spraw kultury w Ośrodku Pracy Kulturalno-Wychowawczej WSP. Następnie od 1986 r. do 1999 r. był polonistą w olsztyńskich szkołach. W międzyczasie pracował w Radiu WA-MA, współpracował z olsztyńskim oddziałem Radia RMF FM, a od 1999 r. do 2000 r. był rzecznikiem prasowym marszałka województwa. Pracował również jako wykładowca w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie (Wydział Zamiejscowy w Olsztynie) i w Policealnym Studium FAMA w Olsztynie. Współpracował z „Gazetą Olsztyńską”. Od 1999 r. jest dziennikarzem Radia Eska oraz właścicielem Agencji Promocyjno-Reklamowo-Koncertowej „Brzoza&Brzoza Agency”.

Bibliografia

  1. Kto jest kim w województwie warmińsko-mazurskim / red. Grażyna Gregorowicz. - Olsztyn : Ga Ga Art. Agencja Promocji, 2001. – S. 29.