Warsztaty Artystyczne Talent i Pasja 2009

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zajęcia z rzeźbiarstwa
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie
Tadeusz Gazda Kochankowie
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie
Janina Komorowska Pieniężno nad Wałszą
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie

Czternasta edycja wielomodułowego projektu pn. Warsztaty Artystyczne „Talent i Pasja”, zorganizowana w okresie od 15 kwietnia do 26 czerwca 2009 r. w Pieniężnie.

Organizatorzy


Opis

Całość projektu odbywała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pieniężnie oraz w Szkole Podstawowej w Pakoszach – zarówno w dni robocze jak i w soboty. Warsztaty były adresowane do dzieci, młodzieży, osób starszych oraz rodzin z terenu gminy Pieniężno. Zajęcia miały charakter edukacyjno-kulturalny. Prócz tego nieodłącznym punktem Warsztatów był corocznie organizowany plener z udziałem artystów profesjonalistów oraz amatorów z Polski i z zagranicy. Plener odbył się w Pieniężnie w dniach 20-26 czerwca i uczestniczyło w nim trzydziestu artystów.
Łącznie w Warsztatach uczestniczyło 121 osób – z czego 98 z terenu gminy Pieniężno. W ramach organizowanych zajęć odbyły się spotkania pod znakiem malarstwa (akwarela, olej, akryl, malowanie na szkle), rzeźbiarstwa, fotografii, haftu krzyżykowego, rękodzieła artystycznego (wiklina papierowa, ozdoby z nici i makaronu, decoupage). Wtedy pod kierownictwem profesjonalistów można było poznać warsztat pracy w poszczególnych dziedzinach, ich techniki i narzędzia. W sumie odbyło się 113 godzin warsztatów edukacyjno-artystycznych. Podsumowanie Warsztatów stanowił Twórczy Piknik Rodzinny w Skansenie Maszyn Rolniczych w Łajsach, zorganizowany 21 czerwca 2009 r. Podczas Pikniku uczestnicy warsztatów oraz artyści-uczestnicy pleneru zaprezentowali swoje prace mieszkańcom miejscowości. Wystawa poplenerowa miała miejsce w Szkole Podstawowej w Pakoszach. Całość Projektu zorganizowano w ramach Pozaakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich i Programu Integracji Społecznej.

Bibliografia

  1. Warsztaty Artystyczne „Talent i Pasja” : 15.04.-26.06.2009 r.. – Pieniężno : Miejska Biblioteka Publiczna, 2009.