Teatralna Kreacja Roku 2014

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Statuetka Słońce (proj. Barbara Lis-Romańczukowa)
Fot. Eugeniusz Rudzki
Fot Źródło: „Plebiscyt „Olsztyński Informator Kulturalny”. - 1997, nr 3, s. 22.

Doroczna teatralna nagroda specjalna przyznawana przez publiczność aktorom olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza za najlepszą rolę sceniczną w roku poprzednim. Uroczystość odbyła się 28 marca 2015 r.

Organizator

Nominacje

  • Grzegorz Gromek - absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu oraz teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Od 2006 roku w zespole olsztyńskiego teatru. Jest laureatem Teatralnej Kreacji Roku 2013 za tytułową rolę w spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy" w reżyserii Michała Kotańskiego.
  • Maciej Mydlak - ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie - filię we Wrocławiu. Związany był z Teatrem Dramatycznym w Legnicy. Od 1998 roku jest w zespole olsztyńskiego teatru. Widzowie za Teatralną Kreację Roku 2008 uznali jego role Wolanda i Piłata w spektaklu "Mistrz i Małgorzata" według Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Kijowskiego.
  • Marcin Tyrlik - absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 2006 roku jest członkiem zespołu olsztyńskiego teatru. Można go oglądać na scenie nie tylko w "Klaunie", ale też w "Stawiam na Tolka Banana", "Amadeuszu", "Czerwonych nosach".

Laureat

  • Marcin Tyrlik - Teatralna Kreacja Roku za rolę Inspektora Maneżu w spektaklu "Klaun".

Pozostałe wyróżnienia:

Maska dla Wiernego Widza - Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, Stypendium im. Andrzeja Starkiewicza czyli Teatralne Odkrycie Roku - Dawid Dziarkowski.

Bibliografia