Spotkania z Poezją Dziecięcą 1999

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Logo „Święta Poezji Dziecięcej”
Źródło: Ze zbiorów CEiIK w Olsztynie.

Siedemnasta edycja konkursu recytatorskiego Spotkania z Poezją Dziecięcą adresowanego do dzieci i młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego, zorganizowanego w 1999 r.

Cel

Celem spotkań jest stworzenie możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, popularyzowanie i rozwijanie piękna ojczystej mowy, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

Opis

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII). Uczestnicy przygotowali interpretację wybranych utworów literackich, startując w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III (interpretacja jednego utworu poetyckiego) i klasy IV-VI (interpretacja jednego utworu poetyckiego), klasy VII-VIII (interpretacja jednego utworu poetyckiego oraz jednego fragmentu prozy). Finały konkursu odbyły się: 9 czerwca 1999 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olsztynie oraz 11 czerwca 1999 r. w Miejskim Domu Kultury w Giżycku. Eliminacje do konkursu organizowanego w Giżycku odbyły się pod hasłem „Wierszowisko”.

Laureaci

Uczestnicy koncertu laureatów „Święto Poezji Dziecięcej” w Olsztynie:

  • Żabiny - Tomasz Kozłowski
  • Rumian - Iwona Kozłowska
  • Rybno - Daria Szczepańska
  • Górowo Iławeckie - Magdalena Kraft
  • Bisztynek - Magda Winciun
  • Wojciechy - Anna Roszkowicz
  • Szczytno - Zuzanna Woźniak, Aniela Łopatyńska, Joanna Jurczenko
  • Nidzica - Alicja Bojanowska, Aleksandra Gruszkiewicz, Katarzyna Dąbrowska
  • Morąg - Michał Kazimierski, Jakub Gołębiewski
  • Ostróda - Katarzyna Guzowska
  • Liwa - Magdalena Król
  • Iława - Monika Omowska, Anna Polak
  • Lubawa - Mateusz Słupski
  • Glady - Aleksandra Mól
  • Orneta - Patryk Zaryjewski
  • Lidzbark Warmiński - Marta Weremiuk, Witold Forystek
  • Kolno - Karolina Wawrowska
  • Ramsowo - Justyna Stasiak
  • Jeziorany - Milena Ziółkowska
  • Biskupiec - Adam Łęczycki
  • Olsztynek - Aleksandra Gołąb, Paulina Firlej, Kamila Gałązka, Roksana Wilczewska, Natalia Antczak, Sebastian Szmeliński, Agnieszka Wieczorek
  • Kwiecewo - Roksana Porszewska
  • Olsztyn - Natalia Zadykowicz, Bartosz Kniefel, Agnieszka Śpiewankiewicz
  • Dywity - Katarzyna Żelechowska
  • Jesionowo - Emilia Kamińska

Uczestnicy koncertu laureatów „Święto Poezji Dziecięcej” w Giżycku:

  • Giżycko - Anna Wądołowska
  • Kleszczewo - Agnieszka Stankiewicz
  • Węgorzewo - Aleksandra Krasnoborska
  • Sobiechy - Magdalena Foryś
  • Biała Piska - Olga Skarzyńska
  • Pisz - Małgorzata Grala
  • Orzysz - Olga Owczarek
  • Kętrzyn - Iwona Darowska, Katarzyna Legeńć, Marek Łanczkowski
  • Ełk - Piotr Kochanowicz, Dawid Lewiński, Marta Lewonowska, Zbigniew Ostrowski
  • Połom - Julia Terepko
  • Mrągowo – Marta Rulko, Zbigniew Zapert, Paulina Langowska

Bibliografia

  1. Święto Poezji Dziecięcej, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, 1999, sygn. 8/234.