Sebastian Mierzyński

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1972 - ) - olsztyński pisarz i dziennikarz, pseud.: Sebastian Miernicki.

Życiorys

Sebastian Mierzyński urodził się 28 października 1972 r. w Biskupcu na Warmii.

Ukończył historię na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.

Przez kilkanaście lat pisał reportaże i popularyzował historię Warmii i Mazur w olsztyńskiej prasie lokalnej (od stycznia 1994 r. w Gazecie Warmińskiej, od 1995 r. w Dzienniku Pojezierza). Artykuły te zwróciły uwagę właścicieli Wydawnictwa "Warmia". Wykorzystując wiedzę historyczną i podróżniczą, podjął się w 1999 roku pisania kontynuacji z serii „Pan Samochodzik” (zobacz też: Zbigniew Nienacki). Jest autorem następujących książek z serii „Pan Samochodzik i...”: Twierdza Boyen, Skarb generała Samsonowa,Kaukaski Wilk, Skrytka Tryzuba, „Wilhelm Gustloff”, Opreracja „Królewiec”, Buzdygan hetmana Mazepy, Bractwa rycerskie, Pruska korona, Szaman, Gocki książę, Relikwia krzyżowca, Pasażer „Von Steubena”, Zamek Czocha, Joannici.

W 1999 roku rozpoczął pracę w Gazecie Olsztyńskiej, największym dzienniku Warmii i Mazur. Pokazuje Czytelnikom uroki tego pięknego regionu Polski, jego skomplikowaną i ciekawą historię. Stara się docierać do ludzi o interesujących życiorysach i ciekawych pasjach. Pasjonuje się także grami komputerowymi i pisaniem scenariuszy komiksów.

Obecnie pracuje w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Żeglował, interesował się survivalem, dwa lata ćwiczył aikido, pisał scenariusze do komiksów dla dzieci autorstwa Jarka Gacha, w wolnych chwilach zajmuje się modelarstwem.

Multimedia

Bibliografia

  1. http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pisarze/Inni%20Pisarze.html#Mierzynski
  2. http://lubimyczytac.pl/autor/115629/sebastian-mierzynski
  3. http://www.nienacki.art.pl/k_sebastian_miernicki.html