Robert Listwan

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Fot. A. Romulewicz.
Źródło: Z Archiwum WBP w Olsztynie
Nagrodzony obraz Idol, 2002.
Źródło: Muzeum Warmii i Mazur, Galeria Jednego Obrazu

(1974- ) - grafik, rysownik, malarz, fotografik

Biografia

Urodził się w 1974 r. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni grafiki użytkowej za animację filmową Rękopis w 2000 r., aneks w pracowni fotografii. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Działalność

Jest autorem wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od 2001 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Twórczość

Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, wideo, rysunkiem, a także malarstwem. Przyjęta przez niego konwencja malarska odwołuje się do atakującego zewsząd języka reklamy, sugestywnego i operującego skrótem języka plakatu i charakterystycznego, ekspresyjnego języka komiksu.[1]

Wystawy

Wystawy indywidualne

Wystawy zbiorowe

Nagrody, wyróżnienia

Przypisy

  1. Strona internetowa Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Bibliografia

  1. 60 lat Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków / [red. Wanda Nadziemska et al.]. - Olsztyn : ZPAP. Odział, 2008. - S. 232.
  2. Kulikowska-Parkasiewicz, Violetta: Kobiety są piękniejsze : III Biennale Plastyki Olsztyńskiej / Violetta Kulikowska-Parkasiewicz ; rozm. Beata Waś // „Gazeta Olsztyńska”. - 2003, nr 46, s. 9.
  3. Prusińska, Grażyna: Pejzaż za horyzontem. Z olsztyńskiego środowiska plastycznego. – Olsztyn : Muzeum Warmii i Mazur, 2007. - S. 44.

Zobacz też

Strona internetowa Roberta Listwana