Piotr Szalc

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: Plastycy nieprofesjonalni województwa olsztyńskiego, Olsztyn, 1985, s. 91.
Olsztyn w okresie plebiscytu, olej.
Źródło: Plastycy nieprofesjonalni województwa olsztyńskiego, Olsztyn, 1985, s. 91.

(1960- ) – malarz amator

Biografia

Urodził się 27 sierpnia 1960 r. w Olsztynie jako syn Czesława i Elfrydy. Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Działalność

Uczestniczył w środowiskowych i wojewódzkich plenerach, konkursach, wystawach i przeglądach twórczości nieprofesjonalnej, m.in. w I Wojewódzkim Triennale Plastyki Nieprofesjonalnej w Olsztynie (1983), Wojewódzkim Plenerze Plastyki Nieprofesjonalnej w Rudziskach Pasymskich (1984), VII Plenerze Plastyki Nieprofesjonalnej w Bezledach (1986), Interdyscyplinarnym Plenerze Plastycznym Kętrzynie (1995). Zasiadał w jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Przyjaźń, Braterstwo, Współpraca” (1987). Był członkiem Zespołu Plastycznego Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie.

Twórczość

Malarstwem zajmuje się od 1980 r. Uprawia malarstwo olejne.

Nagrody i wyróżnienia

Otrzymał szereg nagród i wyróżnień, m.in.:

Bibliografia

  1. Plastycy nieprofesjonalni województwa olsztyńskiego : katalog. - Olsztyn : Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego : Wojewódzki Dom Kultury, 1985. – S. 91.
  2. I Wojewódzkie Triennale Plastyki Nieprofesjonalnej Olsztyn ‘83 / teksty Tadeusz Korowaj i Marek Świątecki, fot. Bogdan Prystrom. – Olsztyn : Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego, 1983.