Ostródzkie Kaziuki Wileńskie 2011

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Trzynasta edycja kiermaszu-festiwalu połączona z występami artystycznymi w Ostródzie w ramach Ostródzkich Kaziuków Wileńskich

Organizatorzy

  • Starosta Ostródzki
  • Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej
  • Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie

W organizację imprezy zaangażowane były również powiatowe szkoły, które przygotowały wileńskie potrawy oraz scenografię.

Przebieg

Imprezę 27 lutego 2011 r. rozpoczęła msza święta w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Ostródzie. Po mszy barwny korowód przeszedł z kościoła na Jarmark Kaziukowy, na placu przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, gdzie nie zabrakło stoisk z palmami wileńskimi, ceramiką glinianą z Glincyszek, pierników z Wilna oraz potraw do degustacji przygotowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostródzkiego. W auli szkoły odbyły się występy Ciotki Frankowej oraz legendarnego Wincuka, czyli Anny Adamowicz i Dominika Kuziniewicza. Oprócz Ciotki Franukowej i Wincuka wystąpiły także wokalistki zespołu z Połuknianiez Połuknia oraz zespół instrumentalno-wokalny Ejszyszanie z Ejszyszek. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie, w strojach regionalnych zatańczyła poloneza.

Bibliografia

  1. Połonkiewicz, Zbigniew: XIII Kaziuki Ostródzkie / Zbigniew Połonkiewicz // „Rozmaitości Ostródzkie”. - 2011, nr 3, s. 10.

Zobacz też

Informacje o imprezie na stronach: