Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup 2000

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Laureaci: Kamil Luberecki i Dorota Pawluć.
Źródło: http://www.opegieka.swiatowid.elblag.pl

Inauguracyjny turniej pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, zorganizowany w Elblągu w listopadzie 2000 r.

Organizator

Gospodarzem pierwszego, trwającego trzy dni, Pucharu Bałtyku był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu oraz Stowarzyszenie Taneczne „Jantar”. Impreza zorganizowana została pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego. Patronem honorowym był ówczesny wicemarszałek sejmu Marek Borowski.

Opis

Zawody taneczne odbywały się w hali Miejskiego Ośrodka Sportowego w Elblągu. W turnieju wzięło udział blisko 500 par z Litwy, Białorusi, Szwecji, Rosji, Estonii, Włoch, Łotwy, Norwegii i Polski. Pierwsza edycja zorganizowana została pod nazwą „Puchar Bałtyku”. Składała się z trzech odrębnych turniejów:

  • Open of Baltic Cup
  • Baltic Cup international Standard
  • Open to the World Latin

W ramach imprezy rozegrano mistrzostwa Polski amatorów w stylu standardowym, których złotymi medalistami zostali Paweł Tomalczyk i Katarzyna Tomalczyk z klubu JANTAR Elbląg. W programie festiwalu znalazły się także występy gwiazd tańca, m.in siedemnastokrotnych mistrzów świata w tańcu standardowym Marcusa i Karen Hilton z Wielkiej Brytanii, a także wielokrotnych zawodowych mistrzów polski w stylu standardowym - Lecha i Annę Romankiewiczów. Zaprezentowali się też Ledwoamerykańska Formacja Gwiazd SUPADANCE z Olsztyna oraz Formacja „Jantar” z Elbląga, mistrzowie świata z 1999 r. w tańcach standardowych.

Laureaci

Wśród nagrodzonych tancerzy z regionu Warmii i Mazur znaleźli się:

Bibliografia

  1. A.S: Elbląg w rytmie tanga i walca / A.S. // „Nowy Tydzień w Elblągu”. – 2000, nr 21, s. 22.
  2. Grabarczyk, Jarosław: Mistrzowie walców i tanga. Elbląg. Europejskie Święto tańca Baltic Cup / Jarosław Grabarczyk // „Gazeta Olsztyńska”. – 2000, nr 259, s. 6.

Zobacz też

  • Elblążanie tym razem słabo, materiał na stronie www.portel.pl