Mazurski Festiwal Książki – Książka i lilia - 2008

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Zaproszenie.
Źródło: Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku.

Dwudniowe cykliczne działanie promujące czytelnictwo w Ełku, impreza, w ramach Mazurskiego Festiwalu Książki – „Książka i lilia”.

Opis

Festiwal odbył się w dniach 23-24 kwietnia 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku z okazji Światowego Dnia Książki. Działania podczas festiwalu adresowane były zarówno do dzieci oraz młodzieży. Pierwszy dzień przygotowany był z myślą o dzieciach najmłodszych, zaś drugi skierowany do nieco starszych odbiorców. Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa.

Organizator

Przebieg

23 kwietnia

Dzień obchodzony był pod hasłem Z bliska, gdyż wszystko związane było z regionem i miastem. Tradycyjnie odbył się konkurs literacki dla najmłodszych pt. Mazurska Bajka. Podziwiać można było wystąpienie teatrzyku Echo, który działa przy bibliotece. Artyści przygotowali spektakl Jak to z Łkiem było..., była to opowieść o powstaniu Ełku. Licealiści mieli okazję spotkać się z Wojciechem Kassem. Poeta opowiadał o poezji, roli poety i poezji w życiu każdego człowieka. Odbyło się również spotkanie pt. Magia Mazur, które poprowadził archeolog oraz autor książek Jerzy Marek Łapo. Podziwiać można było wystawę Mazury 1914-1915, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Twierdzy Boyen z Giżycka.

24 kwietnia

Drugi dzień imprezy odbył się pod hasłem Z daleka. Gośćmi biblioteki byli Barbara Wachowicz oraz Evgen Malinowskiy.

Bibliografia

  1. Drażba, Iwona: II Festiwal Książki - „Książka i Lilia” [Dokument elektroniczny] / Iwona Drażba // „Bibliotekarz Warmińsko-Mazurski”. - 2008, nr 1/2.

Zobacz też