Mazurski Festiwal Książki – Książka i lilia - 2007

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Zaproszenie.
Źródło: Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku.

Trzydniowa impreza związana z obchodami Światowego Dnia Książki, która odbyła się w dniach 23-25 kwietnia 2007 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku w ramach Mazurskiego Festiwalu Książki – „Książka i lilia”.

Opis

Głównym celem działania była promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowania książką. Działania podczas festiwalu adresowane były zarówno do dzieci jak i do osób dorosłych. Organizacja festiwalu możliwa była dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator

Przebieg

  • Tytuł pierwszego dnia obchodów brzmiał Dzień marzeń i fantazji. Chodziło o promocję czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców powiatu ełckiego.
  • Drugi dzień imprezy nosił tytuł Dzień lekkości bytu. Poświęcony był poezji. Wszelkie działania skierowano do młodzieży oraz dorosłych czytelników. Młodzież uczestniczyła w Lekcji pięknego języka polskiego, która miała miejsce w bibliotece, a prowadził ją Wojciech Siemion.
  • Trzeciego dnia działania odbywały się pod hasłem Dzień dotyku rzeczywistości, na które zaproszone zostały dzieci ze szkół podstawowych. Z warsztatów pt. W średniowiecznym młynie papierniczym – tajniki czerpania papieru skorzystało ok. 300 dzieci.
    Podczas festiwalu prezentowane były dwie wystawy poświęcone książce: Wystawa książki XIX – wiecznej oraz Wystawa ilustracji książkowej. Odbyło się również spotkanie z autorką literatury beletrystycznej Izabelą Sową.

Bibliografia

  1. Drażba, Iwona: Mazurski Festiwal Książki - „Książka i Lilia” [Dokument elektroniczny] / Iwona Drażba // „Bibliotekarz Warmińsko-Mazurski”. - 2007, nr 1/2.

Zobacz też