Lesław Andrzej Hankiewicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Źródło: 40-lecie Klubu Plastyka Amatora Ostróda 1968-2008, Ostróda, KPA, 2008, s. 32.
Bez tytułu.
Źródło: 40-lecie Klubu Plastyka Amatora Ostróda 1968-2008, Ostróda, KPA, 2008, s. 32.

Malarz, podróżnik, związany ze środowiskiem artystycznym Ostródy.

Biografia

Urodził się w Kluczborku koło Opola. Studiował w Wojskowej Akademii Medycznej. Na początku lat 70-tych, wraz z rodziną zamieszkał w Ostródzie. W 1976 r. na krótko opuścił Polskę.

Działalność

Był pracownikiem firmy budowlanej, która realizowała kontrakty zagraniczne. Dużo podróżował, zwiedził całą Afrykę i państwa Morza Śródziemnego. Podróże stały się nie tylko jego pasją, ale i inspiracją do tworzenia. Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora w Ostródzie.

Twórczość

Farby i pędzel towarzyszyły mu od dziecka. Przenosi na płótno wrażenia z kontaktu z niezwykłymi miejscami, florą i fauną różnych zakątków świata, które odwiedza. Talent malarski pozwala mu utrwalić chwile i miejsca, które pozostawiały stały ślad w jego pamięci.

Wystawy

Wystawiał swoje obrazy w wielu krajach świata – tam gdzie podróżował, malował i pokazywał efekty swojej pracy – m.in. w Egipcie, Libii, Maroku, Sycyli, Włoszech. W 2004 r. miał wystawę w Ostródzie, w galerii na zamku.

Bibliografia

  1. 40-lecie Klubu Plastyka Amatora Ostróda 1968-2008 / oprac. red. Maria Skowrońska, Alicja Pisarska, Sylwia Tyszkiewicz. - Ostróda : KPA STiMSzP, 2008. – S. 32.

Zobacz też