Krzysztof Kotowicz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chrystus frasobliwy, Fot. Janusz Przyczyna, Źródło: „Studia Angerburgica”, T. 13 (2006)
Łoś, Fot. Janusz Przyczyna, Źródło: „Studia Angerburgica”, T. 13 (2006)


(1973- ) - rzeźbiarz

Biografia

Krzysztof Kotowicz urodził się w 1973 r. w Węgorzewie. Z wykształcenia jest stolarzem meblowym. Mieszka i pracuje w Kalskich Nowinach, gmina Węgorzewo.

Twórczość

Krzysztof Kotowicz lubi pracować w drewnie, dłubie od najmłodszych lat. Artysta tworzy płaskorzeźby, rzeźby figuralne oraz oprawę poroży i meblarstwo artystyczne. Pracuje w różnych gatunkach drzewa liściastego i iglastego, stosuje dostępne surowce drzewne. Używa dłut, strugów i innych narzędzi stolarskich. Tematyka jego prac jest związana z łowiectwem oraz przyrodą. Rzeźbi również postacie świętych i aniołów. Rzeźby wykonane w stanie surowym, nie są polichromowane. „Wyroby K. Kotowicza są różnorodne, świadczą o wielostronności zainteresowań i talentu (…). Jego prace (…) nie mają konkretnego osadzenia w tradycji ludowej (…). Inspiracje czerpie z własnej wyobraźni i dostępnej literatury” [1]. Artysta rzeźbi na własne potrzeby.

Bibliografia

  • Przyczyna, Janusz: Współczesny obraz rzeźby w drewnie oraz tradycyjnego kowalstwa na terenie gminy Węgorzewo / Janusz Przyczyna // „Studia Angerburgica”. – T. 13 (2006), s. 47-48.

Przypisy

  1. Przyczyna, Janusz, Współczesny obraz rzeźby w drewnie oraz tradycyjnego kowalstwa na terenie gminy Węgorzewo, „Studia Angerburgica”, T. 13 (2006), s. 47-48