Irena Dominików

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Irena Dominików
Źródło:olecko.wm.pl

Malarka, nauczycielka w szkole podstawowej w Olecku.

Biografia i działalność

Irena Dominików urodziła się w Międzyrzecu Podlaskim. Już od najmłodszych lat doceniano jej prace plastyczne, w szkole podstawowej i liceum otrzymywała pierwsze miejsca w wojewódzkich konkursach zarówno z malarstwa, jak i rzeźb.

Oprócz zamiłowania do malowania i prac ręcznych lubiła przyrodę, biologię. Skończyła studia biologiczne w 1987 roku na wydziale pedagogicznym WSRP w Siedlcach. Od 1987 roku pracowała jako nauczyciel geografii i biologii, a od 1999 roku pracuje jako nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.

W 2006 roku ukończyła podyplomowe studia plastyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jak sama stwierdza, swoją twórczość malarską, wcześniej traktowaną jako hobby, zaczęła późno, ale teraz nie może nacieszyć się chwilą, kiedy siada przed sztalugą. Prace Pani Ireny znalazły nowy dom między innymi w Warszawie, Gdańsku, Chicago i Niemczech.

Jej twórczość jest różnorodna. Dziełami są najczęściej pejzaże oraz żywa i martwa natura. Ulubioną techniką artystki jest malarstwo olejne.

Wystawy indywidualne

  • 2013 - Wystawa w GOK w Świętajnie
  • 2014 - Wystawa w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku

Bibliografia