Hanna Jóźwiak

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1938- ) - malarka, zajmuje się także koronkarstwem i zdobieniem pisanek

Biografia

Urodziła się w Warszawie. Posiada wykształcenie wyższe rolnicze.

Twórczość

Praca H. Jóźwiak
Źródło: http://www.procultura-biskupiec.net/

Zajmuje się malarstwem sztalugowym i malarstwem na szkle. Zajmuje się batikiem, koronkarstwem oraz zdobnictwem pisanek. Tematem jej prac są pejzaże, kwiaty, obrazy ludowe, ptaki oraz anioły.

Działalność

Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie oraz Związku Plastyków Warmii i Mazur. Współpracuje z Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

Wystawy

Ma w swoim dorobku wystawę indywidualną w Dobrym Mieście i wiele zbiorowych w Olsztynie i województwie. Brała udział w XXV Przeglądzie Twórczości Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie w 2005 r. W 2008 r. w Biskupcu na wystawie konfrontującej i prezentującej dokonania twórcze artystów regionu pt. „ANIOŁOWO”, również można było podziwiać prace artystki.Uczestniczyła także w IX przeglądzie prac artystów ze Związku Plastyków Warmii i Mazur, który odbył się w dniach 7maja do 9 czerwca 2010 r. w Galerii Rynek w Olsztynie.

Bibliografia

  1. XXV Przegląd Twórczości Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. - Olsztyn: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2005.