Festiwal Twórczości Religijnej FERA 2010

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Fot. Zygmunt Mężykowski.
Źródło:http://dzialdowo.wm.pl/

Czternasta edycja Festiwalu Twórczości Religijnej , zorganizowana 28 listopada 2010 r. w Iłowie-Osadzie.

Organizator

Cele

  • Krzewienie kultury chrześcijańskiej
  • Krzewienie wartości etycznych
  • Promowanie zespołów amatorskich, artystów plastyków, recytatorów, poetów zajmujących się tematyką religijną
  • Wymiana doświadczeń

Opis

Wielomodułowy, ogólnopolski Festiwal twórczości dzieci i młodzieży. W ramach czternastej edycji Festiwalu zorganizowano:

  • Konkurs plastyczny
  • Konkurs fotograficzny
  • Konkurs recytatorski
  • Konkurs muzyczny

Wzięło w nim udział 41 recytatorów, 29 solistów, 11 zespołów wokalno-instrumentalnych, 3 schole, 1 chór. Razem około 400 artystów. Na konkurs plastyczny nadesłano 103 prace plastyczne i 30 prac fotograficznych. Do oceny uczestników organizatorzy powołali dwa składy jury, jedno oceniało prace plastyczne i fotograficzne, drugie oceniało konkurs recytatorski i muzyczny.

Jury konkursu plastycznego i fotograficznego

  • ks. Jacek Wróblewski
  • Iwona Samul
  • Józef Pachałko

Laureaci konkursu plastycznego

Kategoria – klasy 0-III szkoły podstawowe

  • I miejsce – Matylda Marchlewska – Działdowo
  • II miejsce – Szymon Kraśniewski – Bieżuń

Kategoria – klasy IV-VI

  • I miejsce – Natalia Kowalska – Dłutowo
  • II miejsce – Adam Przybyszewski – Działdowo
  • III miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Grudusku – praca zbiorowa
  • Wyróżnienie – Julia Iżyńska – Dłutowo
  • Wyróżnienie – praca zbiorowa – zespół szkół nr 1 – Iłowo-Osada: Paulina Dębska, Izabela Podgórska, Zuzanna Kłosowska, Dominik Kaczerski

Kategoria – gimnazjum

  • I miejsce – Klaudia Kowalska – Dłutowo
  • II miejsce – Patrycja Roda – Działdowo
  • III miejsce – Justyna Kaszuba – Mława
  • Wyróżnienie – Sylwia Czach – Działdowo
  • Wyróżnienie – Rafał Groblewski – Bieżuń

Kategoria pozaszkolna

  • I miejsce – Daniel Naumowicz – Krasne
  • Wyróżnienie – Ksenia Lewandowska – Lidzbark

Laureaci konkursu fotograficznego

Kategoria klasy IV-VI

  • I miejsce – Aleksandra Mężykowska – Kępiny
  • II miejsce – Martyna Szwejka – Dłutowo
  • III miejsce – Natalia Nędzi – Dłutowo
  • Wyróżnienie – Martyna Dobrzeniecka – Dłutowo
  • Wyróżnienie – Julia Iżyńska – Dłutowo

Kategoria – gimnazjum

  • I miejsce – Lucyna Szostek – Dłutowo
  • II miejsce – Katarzyna Trzcińska – Dłutowo
  • III miejsce – Magdalena Balcerzak – Dłutowo
  • Wyróżnienie – Jolanta Kowalska – Dłutowo

Kategoria pozaszkolna

  • I miejsce – Aleksandra Byłeń – Iłowo-Osada
  • II miejsce – Zygmunt Mężykowski – Lidzbark
  • Wyróżnienie – Zbigniew Morgalski – Dłutowo

Jury konkursu recytatorskiego i muzycznego

  • Wilhelm Taraszkiewicz – przewodniczący
  • Edyta Suszek
  • Stanisław Rudyk

Laureaci konkursu recytatorskiego

Kategoria klasy IV-VI

  • I miejsce – Weronika Spychalska – Działdowo
  • II miejsce – Agata Popkowska – Gródki
  • III miejsce – Oliwia Kochańska – Działdowo
  • Wyróżnienie – Aleksandra Chojnacka – Iłowo-Osada
  • Wyróżnienie – Martyna Dudek – Przełyk
  • Wyróżnienie – Martyna Godlewska – Iłowo-Osada
  • Wyróżnienie – Julian Brzozowski – Działdowo

Kategoria – gimnazjum

  • I miejsce – Weronika Klajnert – Krasne
  • II miejsce – Joanna Obrębka – Działdowo
  • III miejsce – Karolina Sojak – Krasne
  • Wyróżnienie – Marcin Rozkosz – Krasne
  • Wyróżnienie – Olga Cieślak – Krasne
  • Wyróżnienie – Justyna Usiądek – Krasne

Kategoria – pozaszkolna

  • I miejsce – Sylwia Trojanowska – Mława
  • II miejsce – Marta Wiatrowska – Lidzbark
  • III miejsce – Paulina Idziak – Narzym

Laureaci konkursów muzycznych

Chóry

  • I miejsce – Chór z Zespołu Szkół nr 1 Iłowo-Osada

Schole

  • I miejsce – Schola Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Św. Iłowo-Osada
  • II miejsce – Schola Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Krasne
  • III miejsce – Schola „Latorośle” Parafii Św. Wojciecha Lidzbark

Soliści

    • Kategoria klasy IV-VI
  • III miejsce – Angelika Zroślak – Kleczkowo
  • Wyróżnienie – Weronika Chudy – Dłutowo
  • Wyróżnienie – Paulina Kaczorowska – Brodowo
  • Wyróżnienie – Maria Wagner – Iłowo-Osada
    • Kategoria – gimnazjum
  • I miejsce – Aleksandra Chudy – Dłutowo
  • II miejsce – Zuzanna Borowska – Działdowo
  • III miejsce – Aleksandra Wydurska – Księży Dwór
  • Wyróżnienie – Karolina Waśkowiak – Burkat
    • Kategoria pozaszkolna
  • I miejsce – Nina Stulich – Narzym
  • II miejsce – Małgorzata Skrzyniarz – Iłowo-Osada
  • III miejsce – Mateusz Lipiński – Dłutowo
  • Wyróżnienie – Marta Wiatrowska – Lidzbark

Zespoły

  • Grand Prix Festiwalu – Zespół wokalny „Twist” – Mława
  • I miejsce – Zespół „Amen” – Żuromin
  • II miejsce – Zespół „Szafir” – Księży Dwór
  • III miejsce – zespół wokalno-instrumentalny „Mariam” Parafii św. Wojciecha Lidzbark
  • Wyróżnienie – Zespół parafii św. Marcina w Zielonej
  • Wyróżnienie – Zespół „Saron” młodzieżowy parafii św. Jana Kantego w Mławie
  • Wyróżnienie – Zespół „Soul” – Rybno

Bibliografia

  1. Udana FERA // Echo. – 2010, nr 9, s. 4-5.