Bogusław Zamaro

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Ze zbiorów WBP w Olsztynie

(1950- ) - malarz

Biografia

Urodził się w Miodnicy niedaleko Żagania.

Twórczość

Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym. Tematem jego prac są pejzaże, martwa natura, portrety oraz kompozycje alegoryczne.

Działalność

Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie oraz Związku Plastyków Warmii i Mazur.

Źródło: II Międzynarodowe Warsztaty Plastyczne „Sztuka Łączy i Łagodzi Obyczaje” Łyna 2005”, Nidzica, 2005.

Wystawy

Ma w swoim dorobku kilka wystaw indywidualnych i wiele zbiorowych. Brał udział w przeglądach wojewódzkich. Kilkakrotnie swe prace prezentował na Ogólnopolskim Biennale Plastyki Nieprofesjonalnej w Skierniewicach. Brał udział w II Międzynarodowych Warsztatach Plastycznych „Sztuka Łączy i Łagodzi Obyczaje” Łyna 2005. Dwa lata później uczestniczył w IV Międzynarodowych Warsztatach Plastycznych „Sztuka Łączy i Łagodzi Obyczaje” Łyna 2007. W dniach 21 - 27 września 2007 r. w Galerii Stary Ratusz miała miejsce wystawa poplenerowa z tychże warsztatów. Artysta także brał w niej udział. Jego dzieła można było zobaczyć również na IX przeglądzie prac artystów ze Związku Plastyków Warmii i Mazur, który odbył się w dniach 7 maja do 9 czerwca 2010 r. w Spichlerzu w Olsztynie.

Bibliografia

  1. XXV Przegląd Twórczości Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi / Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. - Olsztyn: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2005.