Wojewódzki Przegląd Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie 1998: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Przypisy)
 
Linia 1: Linia 1:
Trzecia edycja [[Wojewódzki Przegląd Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie|Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ]] zrealizowana w 1998 r. w Olsztynie pod hasłem „Moje marzenia”.
+
Trzecia edycja [[Wojewódzki Przegląd Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie|Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ]] zrealizowana w 1998 r. w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]] pod hasłem „Moje marzenia”.
  
  
Linia 20: Linia 20:
 
==Przypisy==
 
==Przypisy==
 
<references/>
 
<references/>
 +
  
 
[[Category: Malarstwo]]
 
[[Category: Malarstwo]]
 
[[Category: Wystawy]]
 
[[Category: Wystawy]]
 
[[Category: Olsztyn]]
 
[[Category: Olsztyn]]
[[Category: 1991-2000]]
+
[[Category:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 15:03, 30 paź 2014

Trzecia edycja Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zrealizowana w 1998 r. w Olsztynie pod hasłem „Moje marzenia”.


Organizator

Cele

  • Promowanie dokonań artystycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
  • Promowanie pozytywnego wizerunku dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
  • Stworzenie warunków do przeżycia radości z własnej twórczości artystycznej
  • Zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci niepełnosprawnych, ich naturalnej spontanicznej fascynacji światem i rzeczywistością
  • Stymulowanie wymiany doświadczeń osób prowadzących codzienną arteterapię z dziećmi
  • Budowanie partnerskiej współpracy poprzez wspólne działania warsztatowe
  • Integrowanie różnorodnych środowisk zajmujących się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

Opis

Olsztyński organizator Przeglądu nawiązał stałą współpracę z ośrodkami i szkołami specjalnymi. W tych placówkach zorganizowano wystawy środowiskowe, następnie najlepsze prace (po sześć z każdej placówki) trafiły na wystawę pokonkursową do Olsztyna. W Przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku od 7 do 14 lat z 18 ośrodków szkolno-wychowawczych, domów specjalnej troski, szkół specjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. Podsumowaniem była wystawa w holu górnym Regionalnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Na wystawie prezentowano 120 rysunków przedstawiający wysoki poziom artystyczny. Prace ukazywały możliwości twórcze dzieci, ich naturalną , spontaniczną fascynację światem wyrażoną kolorami. Na uroczystym wernisażu 8 kwietnia 1998 r. wręczono dyplomy okolicznościowe oraz upominki. „Większość dzieci łączy jedno marzenie – o domu z ogrodem. To temat dominujący. Z bardziej fantastycznych jest lot w kosmos, a niecodziennych, ale bardzo realnych, życzenia odwiedzenia pingwinów” [1] Na wystawie zaprezentowano również pracę Rafała Całki ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Olsztynie „Bociany łączą narody”, nagrodzona na konkursie prezydenta Olsztyna „Bliżej Europy- moje marzenia, podróże”

Bibliografia

  1. Mierzyńska, Elżbieta: O czym marzą dzieci? : chcą mieć dom z ogrodem / Elżbieta Mierzyńska // „Dziennik Pojezierza”. – 1998, nr 72, s. 7.
  2. „Moje marzenia” // „Olsztyński Informator Kulturalny”. – 1998, nr 5, s. 10.
  3. III Wojewódzki Przegląd Plastyki Dzieci Niepełnosprawnych Pn. „Moje marzenia” // „Olsztyński Informator Kulturalny”. – 1998, nr 2, s. 10.

Przypisy

  1. Mierzyńska, Elżbieta, O czym marzą dzieci? Chcą mieć dom z ogrodem, „Dziennik Pojezierza”, 1998, nr 72, s. 7.