Wiktor Lech Żołnierek

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja LPF (dyskusja | edycje) z dnia 15:26, 3 sie 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)


Źródło: Zbiory własne W. Żołnierka
Okładka płyty.
Źródło: Zbiory własne W. Żołnierka

(1952-) – pedagog, akompaniator, kompozytor, autor wielu aranży, głównie muzyki rozrywkowej

Biografia

Urodził się we Wrocławiu. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w 1974 r. Mieszka w Stawigudzie pod Olsztynem od 2000 r. W latach 1972-1986 prowadził czynną działalność koncertową. Współpracował z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym i Estradowym we Wrocławiu. Od 1986 r. pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie jako nauczyciel fortepianu. W latach 1992-1996 wyjeżdżał na zagraniczne koncerty artystyczne. W latach 2002-2008 pracował w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Giżycku. Poza pracą zawodową czynnie uprawia narciarstwo oraz żeglarstwo.

Działalność

Nagrody

  • Wielokrotnie nagradzany na różnorodnych konkursach młodych muzyków, jako akompaniator uczniów szkół muzycznych, w których pracował, bądź pracuje.
  • Otrzymał Medal Pamiątkowy Burmistrza Giżycka za działalność pedagogiczną i kulturalną oraz za skomponowanie hejnału Giżycka.
  • W 2010 r. odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Zgodnie z treścią ustawy jest to nagroda za wzorowe oraz wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.