WAMA Film Festival 2014

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Pierwsza edycja festiwalu filmowego.

Plakat ogólny WAMA Film Festival
Źródło: CEiIK Olsztyn
Plakat z Jerzym Hoffmanem - WAMA Film Festival
Źródło: CEiIK Olsztyn
Plakat z Mateuszem Damięckim - WAMA Film Festival
Źródło: CEiIK Olsztyn

Opis

Pierwsza edycja festiwalu filmowego, która odbyła się w terminie 1-5 października 2014 roku w Olsztynie. Towarzyszyły mu m.in. darmowe projekcje filmów, warsztaty i wykłady.

Podczas festiwalu zaprezentowano przegląd odrestaurowanych dzieł Jerzego Hoffmana. Widzowie mogli zobaczyć m.in.: „Gangsterów i filantropów”, „Prawo i pięść” oraz „Potop Redivivus”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia WAMA Film Festival był bezpłatny.

Główne założenia festiwalowe

Celem Festiwalu jest wspieranie rozwoju twórczości kinowej powstającej w systemie międzynarodowych koprodukcji oraz prezentacja dorobku filmowego młodych artystów z całego świata.W głównym konkursie festiwalu zaprezentowanych zostało 10 filmów z całego świata. W jury zasiedli: honorowy ambasador festiwalu Jerzy Hoffman, aktor Mateusz Damięcki i producent Piotr Dzięcioł.

Był też konkurs filmów krótkometrażowych, w którym pokazanych zostało 16 obrazów. Tu zaplanowano dyskusje jury, autorów filmów i publiczności.

Poza konkursem dla twórców w trakcie festiwalu odbył się szereg wydarzeń dodatkowych: warsztaty i szkolenia, spotkania filmowców z publicznością, otwarte pokazy filmowe i dyskusje oraz konferencja branżowa, poruszająca temat międzynarodowej współpracy.