Teatralna Kreacja Roku 1993: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Opis)
Linia 4: Linia 4:
 
*[[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie]]
 
*[[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie]]
 
==Opis==
 
==Opis==
Nagrodę przyznano – podobnie jak w poprzedniej, pierwszej edycji – na podstawie głosowania mieszkańców Olsztyna w plebiscycie o tradycyjnej formie. Możliwości oddania głosu były różnorodne: na kuponach w informatorach [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie| Teatru]] oraz drukowanych w „[[Gazeta Olsztyńska|Gazecie Olsztyńskiej]]”, dzięki [[Polskie Radio Olsztyn|Radiu Olsztyn]]. Finał plebiscytu miał miejsce 27 marca (niedziela) 1993 r. podczas uroczystej imprezy w siedzibie olsztyńskiego [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie|Teatru]].
+
Nagrodę przyznano – podobnie jak w poprzedniej, pierwszej edycji – na podstawie głosowania mieszkańców Olsztyna w plebiscycie o tradycyjnej formie. Możliwości oddania głosu były różnorodne: na kuponach w informatorach [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie| Teatru]] oraz drukowanych w „[[Gazeta Olsztyńska|Gazecie Olsztyńskiej]]”, dzięki [[Polskie Radio Olsztyn|Radiu Olsztyn]]. Finał plebiscytu miał miejsce 27 marca (niedziela) 1993 r. podczas uroczystej imprezy w siedzibie olsztyńskiego [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie|Teatru]], podsumowującej Festiwal „[[I Olsztyńskie Spotkania Teatralne]]”.
  
 
==Laureaci==
 
==Laureaci==

Wersja z 13:06, 4 paź 2011

Źródło: Program maj '93, Olsztyn, 1993.

Druga edycja dorocznej teatralnej nagrody specjalnej – o nazwie Teatralna Kreacja Roku, przyznawanej przez publiczność aktorom olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza za najlepszą rolę sceniczną w roku poprzednim.

Organizator

Opis

Nagrodę przyznano – podobnie jak w poprzedniej, pierwszej edycji – na podstawie głosowania mieszkańców Olsztyna w plebiscycie o tradycyjnej formie. Możliwości oddania głosu były różnorodne: na kuponach w informatorach Teatru oraz drukowanych w „Gazecie Olsztyńskiej”, dzięki Radiu Olsztyn. Finał plebiscytu miał miejsce 27 marca (niedziela) 1993 r. podczas uroczystej imprezy w siedzibie olsztyńskiego Teatru, podsumowującej Festiwal „I Olsztyńskie Spotkania Teatralne”.

Laureaci

Bibliografia

  • Program : maj ‘93. – Olsztyn: Państwowy Teatr im. Stefana Jaracza, 1993.