Teatr Nieskromny: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Historia)
Linia 4: Linia 4:
 
== Historia  ==
 
== Historia  ==
  
Grupa powstała w 1995 r. z inicjatywy [[Barbara Święcicka|Barbary Juszkiewicz]], która opiekuje się teatrem do dziś. Grupa na początku działała jako typowe kółko teatralne „obsługujące” wyłącznie imprezy szkolne. Od roku 2004 działalności teatru nabiera tempa. Zespół uzyskuje szereg nagród na konkursach, festiwalach i przeglądach teatralnych. W roku 2010 teatr został zaproszony do Gelsenkirchen na „InterTWINed - Theaterfestival der Jugend”, na którym odbyła się prezentacja teatrów młodzieżowych z Niemiec, Włoch, Irlandii, Anglii, Turcji, Norwegii i Polski. Olsztyński teatr zaprezentował spektakl oparty na tekstach Zbigniewa Herberta” – ''Gry z PC''.  
+
Grupa powstała w 1995 r. z inicjatywy [[Barbara Święcicka|Barbary Święcickiej]], która opiekuje się teatrem do dziś. Grupa na początku działała jako typowe kółko teatralne „obsługujące” wyłącznie imprezy szkolne. Od roku 2004 działalności teatru nabiera tempa. Zespół uzyskuje szereg nagród na konkursach, festiwalach i przeglądach teatralnych. W roku 2010 teatr został zaproszony do Gelsenkirchen na „InterTWINed - Theaterfestival der Jugend”, na którym odbyła się prezentacja teatrów młodzieżowych z Niemiec, Włoch, Irlandii, Anglii, Turcji, Norwegii i Polski. Olsztyński teatr zaprezentował spektakl oparty na tekstach Zbigniewa Herberta” – ''Gry z PC''.
  
 
== Działalność artystyczna<ref> [http://www.zso1.olsztyn.pl/~nieskromny/historia.htm Według informacji ze strony teatru]</ref>  ==
 
== Działalność artystyczna<ref> [http://www.zso1.olsztyn.pl/~nieskromny/historia.htm Według informacji ze strony teatru]</ref>  ==

Wersja z 08:44, 22 sie 2012

Teatr działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie od 1995 r.

Logo Teatru.
Źródło: http://zso1.olsztyn.pl

Historia

Grupa powstała w 1995 r. z inicjatywy Barbary Święcickiej, która opiekuje się teatrem do dziś. Grupa na początku działała jako typowe kółko teatralne „obsługujące” wyłącznie imprezy szkolne. Od roku 2004 działalności teatru nabiera tempa. Zespół uzyskuje szereg nagród na konkursach, festiwalach i przeglądach teatralnych. W roku 2010 teatr został zaproszony do Gelsenkirchen na „InterTWINed - Theaterfestival der Jugend”, na którym odbyła się prezentacja teatrów młodzieżowych z Niemiec, Włoch, Irlandii, Anglii, Turcji, Norwegii i Polski. Olsztyński teatr zaprezentował spektakl oparty na tekstach Zbigniewa Herberta” – Gry z PC.

Działalność artystyczna[1]

Zrealizowane spektakle:

Scena ze spektaklu Zęby.
Źródło: http://www.olsztyn24.com
  • 1996 – spektakl poetycko-muzyczny Bal u Salomona
  • 1998 – Teatrzyk Apokryf XIV (fragment sztuki Marcina Wolskiego Z przymrużeniem ucha)
  • 1999 – Literackie sceny miłosne
  • 2000 – Anioł zstąpił do Babilonu F. Durrenmatta
  • 2001 – Świadkowie albo nasza mała stabilizacja T. Różewicza
  • 2003 – spektakl oparty na Wielkanocy J. S. Bacha
  • 2003 – Myśli
  • 2004 – Początek i koniec (wg Pamiętników Adama i Ewy M. Twaina – scen. i reż. B. Juszkiewicz)
  • 2004 – Ulica Sarg (wg tekstów K. I. Gałczyńskiego – scen. i reż. B. Juszkiewicz)
  • 2005 – Dziecko jest ojcem człowieka (scen. i reż. B. Juszkiewicz)
  • 2005 – Studnia (scen. A. Grabowski, reż. B. Juszkiewicz)
  • 2006 – Zimą muza leży pod stołem, poważnie (scen. R. Topor, reż. B. Juszkiewicz)
  • 2007 – P. od róż (reż. B. Juszkiewicz)
  • 2007 – Umbra (wg Cienia Ch. Andersena, reż. B. Juszkiewicz)
  • 2008 – Gry z PC (wg Z. Herberta, reż. B. Juszkiewicz)
  • 2010 – Zęby (wg J. Wilengowskiej, reż. B. Święcicka)

Skład[2]

Byli członkowie teatru

Przemysław Antoszewski, Kinga Budakowska, Michał Chyczewski, Krzysztof Czapliński, Agnieszka Domaszczyńska, Joanna Dys, Dariusz Goćkowski, Paweł Gołota, Maciej Jermakow, Karolina Kalbarczyk, Tomasz Kaziulewicz, Katarzyna Klonowska, Kamila Kowalska, Jagoda Kraczek, Filip Krajewski, Anna Książczak, Krzysztof Kulgajuk, Kamil Legowicz, Marcin Leleński, Zuzanna Lewandowska, Anna Młynarczyk, Agata Olszewska, Anna Piotrowska, Barbara Puchalska, Tomasz Rychlicki, Elżbieta Rzeszutek, Joanna Skrzypkowska, Łukasz Sobolewski, Patrycja Suchecka, Ilona Wróbel, Aleksandra Zdunek

Nagrody i wyróżnienia

Bibliografia

  1. Albin, Mateusz: Pokazali „Zęby” i dostali pierwsze miejsce : sukcesy artystyczne olsztyńskich licealistów / Mateusz Albin // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 50, s. 7.
  2. Janków-Mazurkiewicz, Katarzyna: Mówiąc nieskromnie, są całkiem dobrzy / Katarzyna Janków-Mazurkiewicz // „Nasz Olsztyniak”. – nr 398, s. 6.

Przypisy

Zobacz też

  1. Oficjalna strona teatru