Spotkania z Poezją Dziecięcą 2000

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja LPF (dyskusja | edycje) z dnia 16:46, 26 paź 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Osiemnasta edycja konkursu recytatorskiego Spotkania z Poezją Dziecięcą adresowanego do dzieci i młodzieży województwa warmińsko-mazurskiego, zorganizowanego w 2000 r.

Cel

Celem spotkań jest stworzenie możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, popularyzowanie i rozwijanie piękna ojczystej mowy, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

Opis

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII). Uczestnicy przygotowali interpretację wybranych utworów literackich, startując w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III (interpretacja jednego utworu poetyckiego) i klasy IV-VI (interpretacja jednego utworu poetyckiego), klasy VII-VIII (interpretacja jednego utworu poetyckiego oraz jednego fragmentu prozy). Finały konkursu odbyły się: 7 czerwca 2000 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olsztynie oraz 3 czerwca 2000 r. w Miejskim Domu Kultury w Giżycku. Eliminacje do konkursu organizowanego w Giżycku odbyły się pod hasłem „Wierszowisko”.

Laureaci

Uczestnicy koncertu laureatów „Święto Poezji Dziecięcej” w Olsztynie:

  • Skalin – Marlena Sulej
  • Jamielnik – Paweł Mikuczyński
  • Nowe Miasto – Anna Kozłowska
  • Działdowo – Małgorzata Sendlewska, Anna Szóstek, Monika Baranowska
  • Płoskinia – Natalia Grzywaczewska
  • Braniewo – Mateusz Klukowski, Alicja Sowińska
  • Orneta – Karolina Mizgier
  • Susz – Lena Zajko
  • Iława – Anna Symerewicz
  • Szczytno – Filip Hausman, Konrad Wróblewski, Agnieszka Gawryszewska
  • Nidzica – Natalia Sitarz, Iwona Siemińska
  • Żelazno – Kamila Kurzac
  • Ostróda – Adrianna Karaban, Aleksandra Jędrzejczyk
  • Miłomłyn – Milena Żmijewska
  • Mielno – Anna Węglarz
  • Morąg – Nina Płoska
  • Jeziorany – Anna Kruszewska, Agata Jackowska
  • Biskupiec – Krzysztof Ziemak
  • Stopy – Krystian Kulesz
  • Bartoszyce – Patrycja Rojek
  • Bisztynek – Magda Winnciun
  • Olsztynek – Justyna Abako, Marta Fronczkiewicz, Paulina Firlej
  • Dobre Miasto – Rafał Gajewski
  • Olsztyn – Bartosz Kniefel, Hanna Drewnowska, Anna Jędrzejak
  • Lidzbark – Patryk Zaryjewski
  • Elbląg – Sylwia Ściseł, Katarzyna Bekisz, Natalia Bielińska, Irena Zając, Agata Ptaszek

Uczestnicy koncertu laureatów „Święto Poezji Dziecięcej” w Giżycku:

  • Klusy – Magdalena Romejko
  • Orzysz – Anna Jakimiuk
  • Pisz – Aleksandra Waszkiewicz
  • Kętrzyn – Małgorzata Szymborska, Magdalena Banach
  • Barciany – Magdalena Witek

Bibliografia

  1. Święto Poezji Dziecięcej, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, 2000, sygn. 8/234.