Prezentacje Małych Form Teatralnych w Nidzicy '88: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Organizatorzy==
 
==Organizatorzy==
Impreza została zorganizowana przez [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]], [[Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy]] i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Współorganizatorami były: [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]] oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.  
+
Impreza została zorganizowana przez [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]], [[Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy]] i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Współorganizatorami były: [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]] oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.  
  
 
==Jury==
 
==Jury==

Aktualna wersja na dzień 08:20, 29 kwi 2019

Przegląd dziecięcych i młodzieżowych, amatorskich teatrów zorganizowany w Nidzicy w dniach 28-29 maja 1988 r.

Cel

Celem przeglądu było umożliwienie zaprezentowania dorobku amatorskich zespołów małych form teatralnych, działających na terenie Warmii i Mazur, a także wymiana doświadczeń między członkami zespołów, reżyserami i instruktorami teatralnymi, ponadto zaprezentowanie różnorodnych form teatru amatorskiego. Do udziału w przeglądzie zgłosiły się amatorskie teatry młodzieżowe i dziecięce, realizujące formy teatru poezji, kabaretu, teatru jednego aktora. Przegląd był kontynuacją imprezy pod hasłem Prezentacje Małych Form Teatralnych w Nidzicy '87.

Organizatorzy

Impreza została zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie, Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Współorganizatorami były: Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.

Jury

Laureaci

Bibliografia

  1. Dokumentacja Prezentacji Małych Form Teatralnych (regulamin, preliminarz, karty zgłoszeń, protokół jury przeglądu), Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1988, sygn. 12/11.