Prezentacje Małych Form Teatralnych w Nidzicy '87: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 6: Linia 6:
  
 
==Organizatorzy==
 
==Organizatorzy==
Impreza została zorganizowana przez [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]] i [[Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy]]. Współorganizatorami były: [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]] oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.  
+
Impreza została zorganizowana przez [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]] i [[Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy]]. Współorganizatorami były: [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]] oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.  
  
 
==Jury==
 
==Jury==

Aktualna wersja na dzień 08:20, 29 kwi 2019

Program przeglądu.
Źródło: Archiwum CEIiK w Olsztynie

Przegląd dziecięcych i młodzieżowych, amatorskich teatrów zorganizowany w Nidzicy w dniach 22-23 maja 1987 r.

Cel

Celem przeglądu było umożliwienie zaprezentowania dorobku amatorskich zespołów małych form teatralnych, działających na terenie Warmii i Mazur, a także wymiana doświadczeń między członkami zespołów, reżyserami i instruktorami teatralnymi, ponadto zaprezentowanie różnorodnych form teatru amatorskiego. Do udziału w przeglądzie zgłosiły się amatorskie teatry młodzieżowe i dziecięce, realizujące formy teatru poezji, kabaretu, teatru jednego aktora. Przegląd był kontynuowany w roku następnym podczas Prezentacji Małych Form Teatralnych w Nidzicy '88.

Organizatorzy

Impreza została zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie i Nidzicki Ośrodek Kultury w Nidzicy. Współorganizatorami były: Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie.

Jury

Przewodniczący – Wojciech Maryański Członkowie – Ewa Różbicka, Andrzej Fabisiak, Jolanta Szydzińska

Laureaci

Laureatami przeglądu zostały:

Bibliografia

  1. Dokumentacja Prezentacji Małych Form Teatralnych (regulamin, preliminarz, karty zgłoszeń, protokół jury przeglądu), Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1988, sygn. 12/11.