Portal Kulturalni Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja Marcin (dyskusja | edycje) z dnia 18:32, 17 mar 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Zrzut ekranu strony Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl
Źródło: www.eŚwiatowid.pl

Multimedialny portal poświęcony kulturze i twórcom, a także turystyce kulturalnej i sprawom społecznym.

Historia

Portal działa od 2006 r., publikuje rozmowy radiowe, materiały filmowe oraz prasowe. Wydawcą jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Od grudnia 2012 r. przy gazecie, która jest zarejestrowanym tytułem prasowym - utworzony został portal społecznościowy eKulturalni.pl.

Pierwszym redaktorem naczelnym portalu był Maciej Zarecki, dziennikarz z wieloletnim stażem, a także redaktor naczelny pierwszej elbląskiej gazety internetowej PortEl.pl. Redaktorem naczelnym był do października 2006 r. Do lutego 2007 r. gazetę prowadziła Justyna Kozłowska-Dyrla, od lutego do chwili obecnej redaktor naczelną jest Agnieszka Jarzębska.

Portal powstał ze środków Unii Europejskiej - Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej, a rozbudowany został o portal społecznościowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Tematyka

eŚwiatowid.pl informuje o wydarzeniach z życia kulturalnego i społecznego regionu: zapowiada i relacjonuje wydarzenia kulturalne, prezentuje sylwetki twórców i artystów, a także materiały dotyczący działalności samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w sferze kultury i turystyki.

Redakcja

Siedziba

Adres:

Plac Kazimierza Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

pok. 28 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Zobacz

  • Oficjalna strona internetowa portalu [1]