Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach 2009: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Utworzył nową stronę „geg”)
 
Linia 1: Linia 1:
geg
+
[[Image:stersiedli.jpg|thumb|right|200px|Fot. (bp)<br>Źródło: „Tydzień w Elblągu”, 2009, nr 16, s. 13.]]
 +
[[Image:sterfgfdli.jpg|thumb|right|200px|Fot. (bp)<br>Źródło: „Tydzień w Elblągu”. – 2009, nr 17, s. 21.]]
 +
Dwudziesta piąta, doroczna edycja imprezy artystycznej pn. [[Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach]], zorganizowana w sierpniu 2009 r. w Starym Siedlisku (gmina Wilczęta).
 +
 
 +
==Organizator==
 +
*[[Mirosław Dziewałtowicz]]
 +
 
 +
==Opis==
 +
Plener 2009 zapoczątkowano 16 sierpnia w Starym Siedlisku. Organizatorem był miejscowy artysta rzeźbiarz [[Mirosław Dziewałtowicz]], m.in. za co został uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury . Impreza odbywała się, jak co roku, w sierpniu (siedem dni – do 22 sierpnia) – gdy dorocznie do wioski zjeżdżają się artyści plastyce, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, z Polski oraz Europy (m.in. z Litwy i Hiszpanii). Uczestnicy pleneru na co dzień uprawiają różnorodne dziedziny sztuk plastycznych: malarstwo, rzeźbiarstwo, ceramikę, wikliniarstwo, rękodzieło artystyczne. Podczas siedmiu korzystali z gościnności organizatora, tworząc w plenerze. Podczas pleneru artyści wykonali prace, które po zakończeniu imprezy można było kupić w finalnej wystawie poplenerowej. Otwarcie jubileuszowego pleneru – przy uczestnictwie mieszkańców Starego Siedliska – uświetniono występem na trąbce myśliwskiej [[Antoniego Czyża]], przedstawiciela Nadleśnictwa Zaporowo. Podczas uroczystego zamknięcia imprezy odbył się koncert zespołu ludowego „[[Zespół „Tęcza Warmii” z Braniewa| Tęcza Warmii]]” z Braniewa.

Wersja z 09:50, 15 lis 2011

Fot. (bp)
Źródło: „Tydzień w Elblągu”, 2009, nr 16, s. 13.
Fot. (bp)
Źródło: „Tydzień w Elblągu”. – 2009, nr 17, s. 21.

Dwudziesta piąta, doroczna edycja imprezy artystycznej pn. Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach, zorganizowana w sierpniu 2009 r. w Starym Siedlisku (gmina Wilczęta).

Organizator

Opis

Plener 2009 zapoczątkowano 16 sierpnia w Starym Siedlisku. Organizatorem był miejscowy artysta rzeźbiarz Mirosław Dziewałtowicz, m.in. za co został uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury . Impreza odbywała się, jak co roku, w sierpniu (siedem dni – do 22 sierpnia) – gdy dorocznie do wioski zjeżdżają się artyści plastyce, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, z Polski oraz Europy (m.in. z Litwy i Hiszpanii). Uczestnicy pleneru na co dzień uprawiają różnorodne dziedziny sztuk plastycznych: malarstwo, rzeźbiarstwo, ceramikę, wikliniarstwo, rękodzieło artystyczne. Podczas siedmiu korzystali z gościnności organizatora, tworząc w plenerze. Podczas pleneru artyści wykonali prace, które po zakończeniu imprezy można było kupić w finalnej wystawie poplenerowej. Otwarcie jubileuszowego pleneru – przy uczestnictwie mieszkańców Starego Siedliska – uświetniono występem na trąbce myśliwskiej Antoniego Czyża, przedstawiciela Nadleśnictwa Zaporowo. Podczas uroczystego zamknięcia imprezy odbył się koncert zespołu ludowego „ Tęcza Warmii” z Braniewa.