Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach 2009: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „geg”)
 
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
geg
+
[[Image:7td.jpg|thumb|right|120px|Spotkanie w Starostwie Braniewskim po Plenerze.<br>Źródło:[http://www.powiat-braniewo.pl/index.php?id_a=1&id_b=99n&id_c=20090911_wernisaz_w_bck&id_d=0&id_e=0 http://www.powiat-braniewo.pl/]]]
 +
 
 +
[[Image:7td2.jpg|thumb|right|120px|[[Stefan Kierul]] podczas Pleneru.<br>Źródło:http://eswiatowid.pl]]
 +
 
 +
Dwudziesta piąta, doroczna edycja imprezy artystycznej pn. [[Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach]], zorganizowana w sierpniu 2009 r. w [[ewim:Stare Siedlisko|Starym Siedlisku]] ([[ewim:Wilczęta (gmina wiejska)|gmina Wilczęta]]).
 +
 
 +
==Organizator==
 +
*[[Mirosław Dziewałtowicz]]
 +
 
 +
==Opis==
 +
Plener 2009 zapoczątkowano 16 sierpnia w Starym Siedlisku. Organizatorem był miejscowy artysta rzeźbiarz [[Mirosław Dziewałtowicz]], m.in. za co został uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury . Impreza odbywała się, jak co roku, w sierpniu (siedem dni – do 22 sierpnia) – gdy dorocznie do wioski zjeżdżają się artyści plastyce, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, z Polski oraz Europy (m.in. z Litwy i Hiszpanii). Uczestnicy pleneru na co dzień uprawiają różnorodne dziedziny sztuk plastycznych: malarstwo, rzeźbiarstwo, ceramikę, wikliniarstwo, rękodzieło artystyczne. Podczas siedmiu korzystali z gościnności organizatora, tworząc w plenerze. Podczas pleneru artyści wykonali prace, które po zakończeniu imprezy można było kupić w finalnej wystawie poplenerowej. Otwarcie jubileuszowego pleneru – przy uczestnictwie mieszkańców Starego Siedliska – uświetniono występem na trąbce myśliwskiej [[Antoniego Czyża]], przedstawiciela Nadleśnictwa Zaporowo. Podczas uroczystego zamknięcia imprezy odbył się koncert zespołu ludowego „[[Zespół „Tęcza Warmii” z Braniewa| Tęcza Warmii]]” z Braniewa.
 +
 
 +
[[Category: Plenery]] [[Category: Rzeźba]] [[Category: Rzemiosło artystyczne]] [[Category: Powiat braniewski]] [[Category: Wilczęta (gmina wiejska)]] [[Category:1990-]]

Aktualna wersja na dzień 08:36, 17 lut 2015

Spotkanie w Starostwie Braniewskim po Plenerze.
Źródło:http://www.powiat-braniewo.pl/
Stefan Kierul podczas Pleneru.
Źródło:http://eswiatowid.pl

Dwudziesta piąta, doroczna edycja imprezy artystycznej pn. Plener Siedem Tłustych Dni na Rzecz Wsi w Wilczętach, zorganizowana w sierpniu 2009 r. w Starym Siedlisku (gmina Wilczęta).

Organizator

Opis

Plener 2009 zapoczątkowano 16 sierpnia w Starym Siedlisku. Organizatorem był miejscowy artysta rzeźbiarz Mirosław Dziewałtowicz, m.in. za co został uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury . Impreza odbywała się, jak co roku, w sierpniu (siedem dni – do 22 sierpnia) – gdy dorocznie do wioski zjeżdżają się artyści plastyce, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, z Polski oraz Europy (m.in. z Litwy i Hiszpanii). Uczestnicy pleneru na co dzień uprawiają różnorodne dziedziny sztuk plastycznych: malarstwo, rzeźbiarstwo, ceramikę, wikliniarstwo, rękodzieło artystyczne. Podczas siedmiu korzystali z gościnności organizatora, tworząc w plenerze. Podczas pleneru artyści wykonali prace, które po zakończeniu imprezy można było kupić w finalnej wystawie poplenerowej. Otwarcie jubileuszowego pleneru – przy uczestnictwie mieszkańców Starego Siedliska – uświetniono występem na trąbce myśliwskiej Antoniego Czyża, przedstawiciela Nadleśnictwa Zaporowo. Podczas uroczystego zamknięcia imprezy odbył się koncert zespołu ludowego „ Tęcza Warmii” z Braniewa.