Piotr Sikorski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Ze zbiorów Radia Olsztyn

(1973- ) - artysta muzyk, konferansjer, tekściarz, animator kulturalny.

Biografia

Urodził się w Olsztynie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Syn Elżbiety Fabisiak i Jerzego Sikorskiego.

Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Działalność

W pierwszej połowie lat 90-tych był dziennikarzem muzycznym w Gazecie Olsztyńskiej oraz prezenterem autorskich audycji w Radiu Wa-Ma.

Wokalista i współzałożyciel licealnego (1988-92) zespołu Dirty Pictures. W latach 1993-2006 był wokalistą zespołu Zaraza [1], a w latach 1998-2002 wokalistą grupy [[Hormony], w skład której wchodzili m.in. członkowie zespołów Big Day i Los VaticanEros.

Jest autorem tekstów do piosenek m.in. Norbiego, autorem anglojęzycznej interpretacji tekstu do utworu Mazurski Cud (The Wonder of Masuria) w wykonaniu grupy Harlem - piosenka była częścią kampanii promocyjnej Mazury cud natury.

Ponadto jest konferansjerem podczas wielu imprez kulturalnych takich jak Kortowiada, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy, Teatralny Spichlerz czy Przegląd Młodych Zespołów Rockowych Luz Rock oraz jurorem w przeglądach muzycznych, np. festiwalu FestMuza.

Gościnnie koncertował m.in. z zespołami Kuśka Brothers, Bracia Soprano, Stare Drobne Małże, Kangaroz, Kookaburra, Enej, Mietek Folk oraz z Basią Raduszkiewicz i Włodkiem Kuperem (Horpyna).

Gościnnie nagrywał partie wokale m.in. dla zespołów Kuśka Brothers, Harlem czy Kapiszony.

Zobacz też

Przypisy

  1. Wywiad z Piotrem Sikorskim w Radiu Olsztyn tutaj:http://ro.com.pl/piotr-sikorski-sikor/01138236