Piotr Sikorski

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Źródło: Ze zbiorów Radia Olsztyn

(1973- ) - artysta, muzyk, konferansjer, tekściarz

Biografia

Urodził się w Olsztynie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Jest synem Elżbiety Fabisiak i Jerzego Sikorskiego. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Działalność

Wokalista i współzałożyciel licealnego (1988-92) zespołu Dirty Pictures. W pierwszej połowie lat 90-tych był dziennikarzem muzycznym w Gazecie Olsztyńskiej oraz prezenterem autorskich audycji w Radiu Wa-Ma. W latach 1993-2006 był wokalistą zespołu Zaraza [1]. W latach 1998-2002 był wokalistą grupy Hormony złożonej z członków zespołów Big Day i Los VaticanEros.

Jest autorem tekstów do piosenek m.in. Norbiego, autorem anglojęzycznej interpretacji tekstu do utworu Mazurski Cud (The Wonder of Masuria) grupy Harlem - piosenka była częścią kampanii promocyjnej Mazury cud natury.

Ponadto jest konferansjer wielu imprez kulturalnych takich jak Kortowiada, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy, Teatralny Spichlerz czy Przegląd Młodych Zespołów Rockowych Luz Rock oraz jurorem w przeglądach muzycznych, np. festiwalu FestMuza.

Gościnnie koncertował m.in. z zespołami Kuśka Brothers, Bracia Soprano, Stare Drobne Małże, Kangaroz, Kookaburra, Enej, Mietek Folk oraz z Basią Raduszkiewicz i Włodkiem Kuperem (Horpyna).

Gościnnie nagrywał partie wokale dla m.in. zespołu Kuśka Brothers, Harlem i Kapiszony.

Zobacz też

Przypisy

  1. Wywiad z Piotrem Sikorskim w Radiu Olsztyn tutaj:http://ro.com.pl/piotr-sikorski-sikor/01138236