Piotr Sikorski: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Biografia)
(Działalność)
Linia 12: Linia 12:
 
== Działalność ==
 
== Działalność ==
  
Znany przede wszystkim jako lider olsztyńskiego zespołu [[Zaraza]]”(1992-2003). <ref> Wywiad z Piotrem Sikorskim w Radiu Olsztyn tutaj:http://ro.com.pl/piotr-sikorski-sikor/01138236</ref>
+
Wokalista i współzałożyciel licealnego (1988-92) zespołu Dirty Pictures.
 +
W pierwszej połowie lat 90-tych był dziennikarzem muzycznym w [[ewim:Gazeta Olsztyńska|Gazecie Olsztyńskiej]] oraz prezenterem autorskich audycji w [[ewim:Radio Wa-Ma|Radiu Wa-Ma]].
 +
W latach 1993-2006 był wokalistą zespołu [[Zaraza]] <ref> Wywiad z Piotrem Sikorskim w Radiu Olsztyn tutaj:http://ro.com.pl/piotr-sikorski-sikor/01138236</ref>.
 +
W latach 1998-2002 był wokalistą grupy [[Hormony]] złożonej z członków zespołów [[Big Day]] i [[Los VaticanEros]].
  
 +
Jest autorem tekstów do piosenek m.in. Norbiego, autorem anglojęzycznej interpretacji tekstu do utworu ''Mazurski Cud'' (''The Wonder of Masuria'') grupy [[Harlem]] - piosenka była częścią kampanii promocyjnej ''Mazury cud natury''.
 +
 +
Ponadto jest konferansjer wielu imprez kulturalnych takich jak [[Kortowiada]], [[Demoludy]], [[Teatralny Spichlerz]] czy [[Luz-Rock]] oraz jurorem w przeglądach muzycznych, np. festiwalu [[FestMuza]].
 +
 +
Gościnnie koncertował m.in. z zespołami [[Kuśka Brothers]], [[Bracia Soprano]], [[Stare Drobne Małże]], [[Kangaroz]], [[Kookaburra]], [[Enej]], [[Mietek Folk]] oraz z [[ewim:Basia Raduszkiewicz|Basią Raduszkiewicz]] i [[ewim: Włodek Kuper|Włodkiem Kuperem]] ([[Horpyna]]).
 +
 +
Gościnnie nagrywał partie wokale dla m.in. zespołu [[Kuśka Brothers]], [[Harlem]] i [[Kapiszony]].
  
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==

Wersja z 08:21, 7 paź 2015

Źródło: Ze zbiorów Radia Olsztyn

(1973- ) - artysta, muzyk, konferansjer, tekściarz

Biografia

Urodził się w Olsztynie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Jest synem Elżbiety Fabisiak i Jerzego Sikorskiego. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Działalność

Wokalista i współzałożyciel licealnego (1988-92) zespołu Dirty Pictures. W pierwszej połowie lat 90-tych był dziennikarzem muzycznym w Gazecie Olsztyńskiej oraz prezenterem autorskich audycji w Radiu Wa-Ma. W latach 1993-2006 był wokalistą zespołu Zaraza [1]. W latach 1998-2002 był wokalistą grupy Hormony złożonej z członków zespołów Big Day i Los VaticanEros.

Jest autorem tekstów do piosenek m.in. Norbiego, autorem anglojęzycznej interpretacji tekstu do utworu Mazurski Cud (The Wonder of Masuria) grupy Harlem - piosenka była częścią kampanii promocyjnej Mazury cud natury.

Ponadto jest konferansjer wielu imprez kulturalnych takich jak Kortowiada, Demoludy, Teatralny Spichlerz czy Luz-Rock oraz jurorem w przeglądach muzycznych, np. festiwalu FestMuza.

Gościnnie koncertował m.in. z zespołami Kuśka Brothers, Bracia Soprano, Stare Drobne Małże, Kangaroz, Kookaburra, Enej, Mietek Folk oraz z Basią Raduszkiewicz i Włodkiem Kuperem (Horpyna).

Gościnnie nagrywał partie wokale dla m.in. zespołu Kuśka Brothers, Harlem i Kapiszony.

Zobacz też

Przypisy

  1. Wywiad z Piotrem Sikorskim w Radiu Olsztyn tutaj:http://ro.com.pl/piotr-sikorski-sikor/01138236