Paweł Ulaniuk

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1971- ) – fotografik amator

Biografia

Jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od początku pracy zawodowej związany z Nadleśnictwem Bartoszyce. Fotografuje od wielu lat, poszukując oryginalnych i osobistych form artystycznej ekspresji.

Działalność

Działalność fotograficzna autora jest regularnie wyróżniana w konkursach. Największym sukcesem było wyróżnienie w międzynarodowym konkursie "Unexpected viewing of Nature" w roku 2014, czego efektem było zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych w USA w stanie Teksas. Oprócz udziału w konkursach, autor ma na swoim koncie kilka autorskich wystaw w Bartoszycach oraz na terenie Zespołu Pałacowego w miejscowości Galiny. W roku 2017 był jednym z fotoreporterów podczas "Mazury Air Show" w Giżycku. Jest właścicielem i administrator autorskiej galerii fotografii i grafiki komputerowej umieszczonej na stronie internetowej www.pauland.com.pl

Twórczość

Jego inspiracją jest środowisko przyrodnicze oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo regionu Warmii i Mazur.

Wystawy

Jego zdjęcie można było oglądać na wystawach, m.in. Piękno Doliny Łyny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach (2001), "Duety fotograficzne" w Galinach (2012), "Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne" MOK w Olsztynie (2017). Prace są również dostępne na wybranych stronach internetowych.

Zobacz też