Paweł Ulaniuk

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1971- ) – fotografik amator

Biografia

Jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od początku pracy zawodowej związany z Nadleśnictwem Bartoszyce. Fotografuje od wielu lat, poszukując oryginalnych i osobistych form artystycznej ekspresji.

Działalność

Działalność fotograficzna autora jest regularnie wyróżniana w konkursach. Największym sukcesem było wyróżnienie w międzynarodowym konkursie "Unexpected viewing of Nature" w roku 2014, czego efektem było zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych w USA w stanie Teksas. Oprócz udziału w konkursach, autor ma na swoim koncie kilka autorskich wystaw w Bartoszycach oraz na terenie Zespołu Pałacowego w miejscowości Galiny. W roku 2017 był jednym z fotoreporterów podczas "Mazury Air Show" w Giżycku. Jest właścicielem i administrator autorskiej galerii fotografii i grafiki komputerowej umieszczonej na stronie internetowej www.pauland.com.pl

Twórczość

Fotografuje różne aspekty otaczającej go przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Doliny Łyny.

Wystawy

Jego zdjęcie można było oglądać na wystawach, m.in. Piękno Doliny Łyny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach (2001). Są one również dostępne na wybranych stronach internetowych.

Zobacz też