Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Olsztynie 2005: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 6: Linia 6:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie |Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]].
+
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie |Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]].
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Aktualna wersja na dzień 08:20, 29 kwi 2019

Źródło: Archiwum CEiIK w Olsztynie.

Pięćdziesiąta edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Olsztynie zorganizowana w dniach 15 kwietnia – 7 maja 2005 r.

Cel

Celem konkursu było podnoszenie poziomu kultury słowa, propagowanie polskiej klasyki literackiej, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie młodych utalentowanych miłośników poezji.

Organizator

Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy współpracy Teatru im. Stefana Jaracza. Nadzór organizacyjny sprawowało Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

Opis

Pięćdziesiąta edycja odbyła się w roku Adama Mickiewicza. W dniach 15-23 kwietnia odbyło się siedem eliminacji rejonowych w miejscowościach: Bartoszyce, Giżycko, Iława, Elbląg, Szczytno, Kętrzyn, Olsztyn. Uczestniczyło w nich 93 wykonawców prezentujących utwory w turniejach: Turniej Recytatorski (w kategoriach dla młodzieży oraz dorosłych), Poezji Śpiewanej, Wywiedzione ze Słowa, Turniej Jednego Aktora. Uczestników przeglądów rejonowych oceniało jury w składzie: Irena Telesz, Andrzej Fabisiak, Alicja Kochańska, Krystyna Spikert, Iwona Łazicka-Pawlak, Mariola Grzybowska oraz w każdym regionie przedstawiciel organizatora danego przeglądu. Do kolejnego etapu konkursu jury zakwalifikowało 23 uczestników. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 7 maja 2005 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Wykonawcy konkursowi obejrzeli w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza monodram w wykonaniu Ireny Jun pt. Irena Jun gra „Pana Tadeusza”. Uczestnicy otrzymali: dyplomy uczestnictwa, książkę pt. A jednak po nas coś zostanie Andrzeja i Magdaleny Śleszyńskich oraz płytę z Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Jury

Laureaci

  • W kategorii Turniej Recytatorski – Anna Szymańczyk z Olsztyna, Krzysztof Woźniak z Elbląga, Magda Roma Przybylska z Elbląga, Monika Kwiatkowska z Elbląga
  • W kategorii Poezji Śpiewanej – Małgorzata Janek z Węgorzewa
  • W kategorii Wywiedzione ze Słowa – nie przyznano tytułu laureata
  • W kategorii Teatry Jednego Autora – nie przyznano tytułu laureata

Bibliografia

  1. L Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.