Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Olsztynie 2004: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 6: Linia 6:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie |Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]].
+
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było [[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie |Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]].
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Aktualna wersja na dzień 07:19, 29 kwi 2019

Źródło: CEiIK w Olsztynie.

Czterdziesta dziewiąta edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Olsztynie zorganizowana w dniu 24 kwietnia 2004 r.

Cel

Celem konkursu było podnoszenie poziomu kultury słowa, propagowanie polskiej klasyki literackiej, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie młodych utalentowanych miłośników poezji.

Organizator

Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy współpracy Teatru im. Stefana Jaracza. Nadzór organizacyjny sprawowało Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

Opis

Eliminacje konkursu odbyły się na poziomie środowiskowym, miejskim i powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim. Poszczególne eliminacje połączone były ze spotkaniami metodycznymi dla instruktorów, nauczycieli oraz młodzieży uczestniczącej w konkursie. Do przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowano 24 osoby wyłonione podczas 7 przeglądów rejonowych (Giżycko, Bartoszyce, Iława, Elbląg, Szczytno, Kętrzyn, Olsztyn), w których łącznie uczestniczyło 115 recytatorów. Impreza przebiegała w pięciu kategoriach. W odróżnieniu do poprzednich. Turniej Recytatorski odbywał się w dwóch kategoriach: dla młodzieży oraz dorosłych.

Jury

W komisji konkursowej szczebla rejonowego zasiadali: Irena Telesz, Beata Woźniakowska, Leszek Grad, Roman Ławrynowicz.

Laureaci

  • W kategorii Turniej Recytatorski – Anna Szymańczyk z Olsztyna, Marta Żyźniewska z Kętrzyna
  • W kategorii Poezji Śpiewanej – Piotr Olejnik z Elbląga
  • W kategorii Wywiedzione ze Słowa – Paulina Styczewska z Lidzbarka Warmińskiego
  • W kategorii Teatry Jednego Autora – Karol Drzewoszewski z Iławy

Bibliografia

  1. XLIX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 2002-2004, sygn. 21/1.