Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Olsztynie 1998: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m (Zastępowanie tekstu - "Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie" na "Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur")
 
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich był [[Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie]].  
+
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich był [[Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie]], przy współpracy [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie |Teatru im. Stefana Jaracza]]. Nadzór organizacyjny sprawowało [[Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur]].  
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Aktualna wersja na dzień 08:20, 29 kwi 2019

Czterdziesta trzecia edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Olsztynie zorganizowana w dniach 22 i 27 marca 1998 r.

Cel

Celem konkursu było podnoszenie poziomu kultury słowa, propagowanie polskiej klasyki literackiej, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie młodych utalentowanych miłośników poezji.

Organizator

Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich był Regionalny Ośrodek Kultury w Olsztynie, przy współpracy Teatru im. Stefana Jaracza. Nadzór organizacyjny sprawowało Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

Opis

Eliminacje konkursu odbyły się na poziomie środowiskowym, miejskim, miejsko-gminnym, rejonowym oraz wojewódzkim. Poszczególne eliminacje połączone były ze spotkaniami metodycznymi dla instruktorów, nauczycieli oraz młodzieży uczestniczącej w konkursie. Do przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowano 17 wykonawców w kategorii Turniej Recytatorski i 12 w Turniej Poezji Śpiewanej.

Jury

Laureaci

  • W kategorii Turniej Recytatorski – Wojciech Leonowicz, Anna Gil, Aleksandra Szewczak
  • W kategorii Poezji Śpiewanej – Katarzyna Byczkowska
  • W kategorii Turniej Jednego Aktora – Aleksandra Żabińska

Ponadto jury zdecydowało o wysłaniu nagrania z występem Kingi Compa do Rady Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Bibliografia

  1. XLIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.