Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie 2019

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja Iwona-org (dyskusja | edycje) z dnia 18:33, 20 lut 2020

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Olsztynie, która odbyła się w dniach 22-24 marca 2019 roku.

Organizatorzy

Jury

  • prof. dr hab. Piotr Rojek (przewodniczący) – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu
  • mgr Elżbieta Włosek-Żurawiecka – PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu oraz PSM I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku
  • mgr Wiesław Kaczor – ZPSM im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie oraz DSO im. ks. K. Pasionka w Tarnowie
  • mgr Iwona Pietkiewicz (sekretarz) – PSM I i II st. w Olsztynie

Uczestnicy

  • Agnieszka Gargól – PSM Pabianice
  • Grzegorz Bujas - SM Świątniki Górne
  • Kacper Kundera – ZPSM Kielce
  • Oliwia Bazylewicz – PSM Olsztyn
  • Paweł Widenka – PSM Wodzisław Śląski
  • Bartosz Wódczak – PSM Konin
  • Wanda Danilewicz – PSM Olsztyn
  • Alicja Kowalska – PSM Mrągowo
  • Kacper Kruk – OSM Kielce
  • Gabriela Jakubus – PSM Mielec
  • Krzysztof Wydra – ZPSM Bielsko-Biała
  • Kacper Jasiński – PSM Poznań
  • Paweł Kalata – SOSM Lutomiersk
  • Dominik Kapinos – PSM Mielec
  • Anna Kruczała – PZSM Bielsko-Biała
  • Jakub Moneta – SSM Świdnica
  • Teresa Walkowiak – PZSM Bydgoszcz
  • Malwina Wiaduch – OSM Gdańsk
  • Grzegorz Wijas – OSM-ZSM Tarnów
  • Kinga Zomkowska – SM Gdańsk Wrzeszcz
  • Krzysztof Bas – ZPSM Bielsko-Biała
  • Alisa Birula – PZSM Nr 4 Warszawa
  • Bartosz Bednarek – PSM Pabianice
  • Szymon Czapik – OSM Lublin
  • Julia Dryjańska – PZSM Nr 4 Warszawa
  • Natalia Kropidłowska – ZSM Łódź
  • Adam Zalewski – PSM Olsztyn
  • Michał Staniek – PSM Rybnik
  • Filip Woźniak – SM Gdynia
  • Adam Dzieżyk – PSM Olsztyn
  • Szymon Łukasik – SM Gdynia
  • Rafał Ackiewicz – ZPSM Szczecin
  • Piotr Arseniuk – PSM-ZPSM nr 1 Warszawa
  • Paweł Hadaschik – PSM Opole
  • Emilian Stanisz – POSM Katowice
  • Bernard Stawarz – ZSM Częstochowa
  • Kinga Tomczak – SM Gdańsk Wrzeszcz
  • Aleksandra Wojciechowska – ZPSM-SM Gniezno
  • Nicole Wrzeciono – PSM Opole
  • Zofia Rogalska – PZSM Bydgoszcz
  • Martyna Heinrich – ZPSM Szczecin
  • Michał Niciński – ZSM Łódź
  • Hanna Zalewska – POSM Kraków
  • Józef Lach – DSO Bielsko-Biała
  • Dominik Mendak – ZPSM Kielce
  • Dominik Ordon – SSM Lutomiersk

Laureaci

Grupa I (PSM I st. cykl 6-letni klasy V-VI i cykl 4-letni klasy III-IV)

  • I miejsce:
    • Grzegorz Bujas, kl. V/6 SM I st. w Świątnikach Górnych (nauczyciel: Iwona Karwacka)
  • II miejsce:

Nie przyznano

  • III miejsce /ex aequo/:
  • Wyróżnienie:
    • Bartosz Wódczak, kl. IV/4 PSM I i II st. w Koninie (nauczyciel: Hanna Buczkowska-Bartczak)

Grupa II (PSM II st. lub Gimnazjum: klasy I-III)

  • I miejsce:
    • Jakub Moneta, kl. II SSM II st. w Świdnicy (nauczyciel: Maciej Bator)
  • II miejsce:
    • Filip Woźniak, kl. III SM I i II st. w Gdyni (nauczyciel: Karol Hilla)
  • III miejsce /ex aequo/:
    • Malwina Wiaduch, kl. II OSM w Gdańsku (nauczyciel: Anna Ścibisz-Osińska)
    • Dominik Kapinos, kl. II PSM I i II st. w Mielcu (nauczyciel: Agnieszka Kramarz)
    • Grzegorz Wijas, kl. II OSM II st. w Tarnowie (nauczyciel: Elżbieta Maciejowska)
  • Wyróżnienia:
    • Kinga Zomkowska, kl. II SM II st. w Gdańsku Wrzeszczu (nauczyciel: Błażej Musiałczyk)
    • Alisa Birula, kl. III ZPSM Nr 4 w Warszawie (nauczyciel: Emilia Dziubińska)
    • Krzysztof Bas, kl. III ZPSM I i II st. w Bielsku-Białej (nauczyciel: Krzysztof Karcz)

Grupa III (PSM II st. klasy IV-VI lub Liceum kl. III-IV)

  • I miejsce:

Nie przyznano

  • II miejsce:
    • Józef Lach, kl. VI DSO-SM II st. w Bielsku-Białej (nauczyciel: Urszula Jasiecka-Bury)
  • III miejsce /ex aequo/:
    • Kinga Tomczak, kl. IV SM II st. w Gdańsku Wrzeszczu (nauczyciel: Błażej Musiałczyk)
    • Zofia Rogalska, kl. IV OSM II st. w Bydgoszczy (nauczyciel: Marek Przywarty)
    • Hanna Zalewska, kl. V POSM II st. w Krakowie (nauczyciel: Aleksandra Gawlik)
  • Wyróżnienia:
    • Piotr Arseniuk, kl. IV SPSM Nr 1 w Warszawie (nauczyciel: Piotr Szlaużys)
    • Paweł Hadaschik, kl. IV PSM I i II st. w Opolu (nauczyciel: Lucyna Glezner-Sun)
    • Nicole Wrzeciono, kl. IV PSM I i II st. w Opolu (nauczyciel: Elżbieta Kaszycka-Kowalczyk)


Galeria zdjęć