Noce Teatru i Poezji w Elblągu. Festiwal Piosenki Wartościowej 2007: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Linia 29: Linia 29:
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
 
*[http://elblag.gazeta.pl/GazetaElblag/51,91928,5647162.html?i=19 http://elblag.gazeta.pl]
 
*[http://elblag.gazeta.pl/GazetaElblag/51,91928,5647162.html?i=19 http://elblag.gazeta.pl]
 +
 +
[[Category: Teatr]] [[Category: Literatura]] [[Category: Festiwale]] [[Category: Elbląg]] [[Category: 2001-2010]]

Wersja z 12:31, 22 gru 2011

Jedenasta edycja multidyscyplinarnej imprezy plenerowej pn. Noce Teatru i Poezji w Elblągu, zorganizowana od 24 do 26 sierpnia 2007 r. w Elblągu.

Organizator

Opis

Opisywana impreza miała przede wszystkim charakter muzyczny – w programie festiwalu zaprezentowano najlepszych uczestników festiwali piosenki, które odbyły się w tym roku w Polsce, przedstawiając w ten sposób repertuar złożony z piosenek poetyckich oraz – w osobnym programie – musical. Noc odbyła się na dziedzińcu elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Przebieg

24 sierpnia

(piątek)
Koncert w wykonaniu wokalistów pochodzący zarówno z Warmii i Mazur, jak i z innych województw - laureatów przeglądów i ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia 2007”, XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, czy 42 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Część koncertową zamknął występ gwiazdy wieczoru – Grzegorza Turnaua, który zaprezentował piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. Historia pewnej podróży, czyli własne aranżacje utworów Marka Grechuty.
Całość poprowadził Piotr Bałtroczyk.

25 sierpnia

(sobota)
Drugi z wieczorów opisywanej imprezy wypełnił musical pt. Skrzypek na dachu w wykonaniu Teatru Muzycznego z Poznania. W spektaklu elbląscy widzowie mogli obserwować ponad stu artystów, uczestniczących w musicalu - aktorów, chór, balet i członków orkiestry.

26 sierpnia

(niedziela)

  • Opisywaną edycję Nocy zakończył koncert pt. Najwcześniej później, przygotowany specjalnie na elbląski festiwal. Jako że był to koncert jubileuszowy – z okazji czterdziestych urodzin poety Krzysztofa Cezarego Buszmena - wykonawcy zaprezentowali przy tej okazji poezję napisaną przez jubilata. Wystąpili: Anna Samusionek, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Danuta Błażejczak, Grażyna Łobaszewska, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Margita Śliwowska, Piotr Machalica, Mirosław Czyżykiewicz, Włodzimierz Korcz, Damian Aleksander, Jarosław Jar Chojnacki, Paweł Podgórski, Marcin Styczeń, Janusz Kruciński, Wojciech Gęsicki, Grzegorz Piotrowski. Koncert poprowadził Krzysztof Kolberger.

Bibliografia

  1. AB: Jedenaste, nie przespane… / Jan Michalski // „Tydzień w Elblągu”. – 2007, nr 15, s. 8-9.
  2. Kopyla, Marek: Na przekór szaleństwu… / Marek Kopyla // „Tydzień w Elblągu”. – 2007, nr 17, s. 15-17.
  3. RG: Ach, te Elbląskie Noce / RG // „Tydzień w Elblągu”. – 2007, nr 33, s. 8.

Zobacz też