Mirosław Kiapśnia: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Mirosław Kiapśnia – nauczyciel, redaktor techniczny, kierownik zakładu poligraficznego, właściciel i wydawca miesięczników ogólnopolskich Foto i Digital Visio…”)
 
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Mirosław Kiapśnia – nauczyciel, redaktor techniczny, kierownik zakładu poligraficznego, właściciel i wydawca miesięczników ogólnopolskich Foto i Digital Vision oraz Internetowej Gazety Fotograficznej - www.foto.com.pl[http://foto.com.pl/].
+
nauczyciel, wydawca, redaktor techniczny  
  
FOTO – najdłużej ukazujący się na polskim rynku miesięcznik poświęcony fotografii (amatorskiej oraz profesjonalnej). Wydawany jest od maja 1975. Pierwszym wydawcą były Arkady, pierwszym redaktorem naczelnym – Zygmunt Szargut. W 1991 wydawcą został Norexpres, w 1996 Fotopress, w 2001 Imphot Photo Imaging sp. z o.o., następnie IPI sp. z o.o., a od 2008 właścicielem tytułu jest Wydawnictwo Kengraf (obecnie redaktorem naczelnym jest Mirosław Kiapśnia). Czasopismo zawiera testy i recenzje sprzętu i materiałów fotograficznych, porady warsztatowe, informacje o aktualnych wystawach, konkursach i innych wydarzeniach fotograficznych, galerie znanych fotografów oraz prezentacje młodych twórców. Jako jedyne polskie czasopismo należy do opiniotwórczego międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej Technical Image Press Association (TIPA)[http://www.tipa.com/english/].
+
 
 +
==Działalność==
 +
W latach osiemdziesiątych kierował [[Wydawnictwo Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie|zakładem poligraficznym]] w [[Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie | Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie]]. Właściciel drukarni i wydawnictwa [http://kengraf.pl KENGRAF]. Wydawca przewodników i książek o Warmii i Mazurach. Od 2008 roku wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika Foto.  Jest także wydawcą stron internetowych: [http://foto.com.pl/ Internetowej Gazety Fotograficznej], [http://digital-vision.pl Digital Vision] oraz społecznościowego fotograficznego serwisu http://www.fotologer.pl.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Category:Wydawcy|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:Edytorstwo_i_księgarstwo|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:Fotografia|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:Powiat kętrzyński|Kiapśnia Mirosław]] [[Category: Olsztyn|Kiapśnia Mirosław]]  [[Category: 1945-1989|Kiapśnia Mirosław]]  [[Category: 1990-|Kiapśnia Mirosław]]

Aktualna wersja na dzień 10:43, 8 sie 2014

nauczyciel, wydawca, redaktor techniczny


Działalność

W latach osiemdziesiątych kierował zakładem poligraficznym w Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Właściciel drukarni i wydawnictwa KENGRAF. Wydawca przewodników i książek o Warmii i Mazurach. Od 2008 roku wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika Foto. Jest także wydawcą stron internetowych: Internetowej Gazety Fotograficznej, Digital Vision oraz społecznościowego fotograficznego serwisu http://www.fotologer.pl.