Mirosław Kiapśnia: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Linia 1: Linia 1:
Mirosław Kiapśnia – nauczyciel, redaktor techniczny. W latach osiemdziesiątych kierował zakładem poligraficznym w Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie [http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Wydawnictwo_O%C5%9Brodka_Bada%C5%84_Naukowych_im._Wojciecha_K%C4%99trzy%C5%84skiego_w_Olsztynie]. Właściciel drukarni i wydawnictwa KENGRAF [http://kengraf.pl]. Wydawca przewodników i książek o Warmii i Mazurach. Od 2008 roku wydawca miesięczników ogólnopolskich: Foto i Internetowej Gazety Fotograficznej - www.foto.com.pl[http://foto.com.pl/] i Digital Vision [http://digital-vision.pl].
+
nauczyciel, wydawca, redaktor techniczny  
  
FOTO – najdłużej ukazujący się na polskim rynku miesięcznik poświęcony fotografii (amatorskiej oraz profesjonalnej). Wydawany jest od maja 1975. Pierwszym wydawcą były Arkady, pierwszym redaktorem naczelnym – Zygmunt Szargut. W 1991 wydawcą został Norexpres, w 1996 Fotopress, w 2001 Imphot Photo Imaging sp. z o.o., następnie IPI sp. z o.o., a od 2008 właścicielem tytułu jest Wydawnictwo Kengraf (obecnie redaktorem naczelnym jest Mirosław Kiapśnia). Czasopismo zawiera testy i recenzje sprzętu i materiałów fotograficznych, porady warsztatowe, informacje o aktualnych wystawach, konkursach i innych wydarzeniach fotograficznych, galerie znanych fotografów oraz prezentacje młodych twórców. Jako jedyne polskie czasopismo należy do opiniotwórczego międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej Technical Image Press Association (TIPA)[http://www.tipa.com/english/].
+
 
 +
==Działalność==
 +
W latach osiemdziesiątych kierował [[Wydawnictwo Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie|zakładem poligraficznym]] w [[Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie | Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie]]. Właściciel drukarni i wydawnictwa [http://kengraf.pl KENGRAF]. Wydawca przewodników i książek o Warmii i Mazurach. Od 2008 roku wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika Foto.  Jest także wydawcą stron internetowych: [http://foto.com.pl/ Internetowej Gazety Fotograficznej], [http://digital-vision.pl Digital Vision] oraz społecznościowego fotograficznego serwisu http://www.fotologer.pl.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Category:Wydawcy|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:Edytorstwo_i_księgarstwo|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:Fotografia|Kiapśnia Mirosław]] [[Category:powiat kętrzyński|Kiapśnia Mirosław]] [[Category: 1981-1990]]  [[Category: 1991-2000]]  [[Category: 2001-2010]]  [[Category: 2011-2020]]

Wersja z 11:08, 7 sie 2012

nauczyciel, wydawca, redaktor techniczny


Działalność

W latach osiemdziesiątych kierował zakładem poligraficznym w Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Właściciel drukarni i wydawnictwa KENGRAF. Wydawca przewodników i książek o Warmii i Mazurach. Od 2008 roku wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika Foto. Jest także wydawcą stron internetowych: Internetowej Gazety Fotograficznej, Digital Vision oraz społecznościowego fotograficznego serwisu http://www.fotologer.pl.