Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka – Iława 2011: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
(Utworzył nową stronę „Czterdziesta pierwsza edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie| Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego…”) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Czterdziesta pierwsza edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie| Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”]], zorganizowana w Iławie w dniach 12 – 14 sierpnia 2011 r. | + | [[Image:Tarka2011.jpg|frame|right]]Czterdziesta pierwsza edycja [[Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie|Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”]], zorganizowana w Iławie w dniach 12 – 14 sierpnia 2011 r. |
− | ==Organizator== | + | == Organizator == |
− | *[[Iławskie Centrum Kultury]] | + | |
− | *Urząd Miasta Iława | + | *[[Iławskie Centrum Kultury]] |
+ | *Urząd Miasta Iława | ||
*Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | *Polskie Stowarzyszenie Jazzowe | ||
− | ==Współorganizatorzy== | + | == Współorganizatorzy == |
− | *Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego | + | |
− | *[[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]] | + | *Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego |
+ | *[[Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie]] | ||
*Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie | *Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie | ||
− | ==Program<ref>[http://www.zlotatarka.pl/program-2011 Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref>== | + | == Program<ref>[http://www.zlotatarka.pl/program-2011 Według informacji z oficjalnej strony Festiwalu]</ref> == |
− | 12 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 18:30): | + | |
− | *Koncert inauguracyjny | + | 12 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 18:30): |
− | *Uwertura | + | |
− | *Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę „Złotej Tarki” z udziałem: „Big Band Tarnogórski”, Olga Boczar, „Ciawes Swing”, „Coco Dixie”, „Enerjazzer”, Anna Frączek, Bartosz Kalicki, Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo, Aleksandra Marszał, Agata Różankowska, Grzegorz Tarwid, Aleksandra Trzaska, Daria Zawiałow, Dorota Zygadło | + | *Koncert inauguracyjny |
− | *Koncert „Cajun Roosters” (W. Brytania) | + | *Uwertura |
− | *Ogłoszenie wyników konkursu o „Złotą Tarkę” | + | *Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę „Złotej Tarki” z udziałem: „Big Band Tarnogórski”, Olga Boczar, „Ciawes Swing”, „Coco Dixie”, „Enerjazzer”, Anna Frączek, Bartosz Kalicki, Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo, Aleksandra Marszał, Agata Różankowska, Grzegorz Tarwid, Aleksandra Trzaska, Daria Zawiałow, Dorota Zygadło |
− | *Minirecital laureatów | + | *Koncert „Cajun Roosters” (W. Brytania) |
− | *Koncert Lousiana Red, „Trio Ala Jonesa” oraz Sławomira Wierzcholskiego – prowadzenie konkursu i koncertu [[Andrzej Pawlik]]<br>Imprezy towarzyszące: | + | *Ogłoszenie wyników konkursu o „Złotą Tarkę” |
− | *Projekcje multimedialne – teren festiwalu | + | *Minirecital laureatów |
− | *15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' | + | *Koncert Lousiana Red, „Trio Ala Jonesa” oraz Sławomira Wierzcholskiego – prowadzenie konkursu i koncertu [[Andrzej Pawlik]]<br>Imprezy towarzyszące: |
− | *17:00 (Tawerna „Kaper”) - Jazzowy fajf – zespół „Enerjazzer” | + | *Projekcje multimedialne – teren festiwalu |
− | *17:30 (Galeria „Na wprost”) – ''Konstelacja muzyki'' – wernisaż prac prof. Lecha Kołodziejczyka | + | *15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – ''Dżez na Dżezioraku'' |
− | *00:00 (Parking przy Restauracji „Yellow”) – Iławska Noc Jazzowa | + | *17:00 (Tawerna „Kaper”) - Jazzowy fajf – zespół „Enerjazzer” |
+ | *17:30 (Galeria „Na wprost”) – ''Konstelacja muzyki'' – wernisaż prac prof. Lecha Kołodziejczyka | ||
+ | *00:00 (Parking przy Restauracji „Yellow”) – Iławska Noc Jazzowa | ||
+ | |||
+ | 13 sierpnia (sobota) - Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 20:00) – Koncert Galowy: | ||
+ | |||
+ | *''Hammond Show'' z udziałem Wojciecha Karolaka, Pawła Serafińskiego i Wojciecha Kamińskiego | ||
+ | *''Wasowski jest dobry na wszystko'' – widowisko multimedialne z udziałem: Lora Szafran i Bohdan Hołownia Duo, Trio Wojciecha Karolaka, ''Straszni Panowie Trzej'' oraz soliści: Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska, Marek Bałata w towarzystwie sekstetu Mariusza Dubrawskiego | ||
+ | *Koncert Troy „Satchmo” Andersona oraz Trio Eryka Kulma (USA/Polska) - prowadzenie Paweł Sztompke<br>Imprezy towarzyszące: | ||
+ | *Projekcje multimedialne – teren festiwalu | ||
+ | *Kinoteatr „Pasja” oraz sala wystaw [[Iławskie Centrum Kultury|Iławskiego Centrum Kultury]] – Fotografie i filmy Andrzeja Wasylewskiego. | ||
+ | *13:30 (Więzienie) - Koncert ''Jazz za kratami'' | ||
+ | *15:00 (Mały i Duży Jeziorak ) – ''Dżez na Dżezioraku'' | ||
+ | *17:00 (Restauracja “Stary Tartak”) - Jazzowy fajf – zespół „Blues Fellows” | ||
+ | *00:00 (Parking przy Restauracji „Yellow”) - Iławska Noc Jazzowa 2 | ||
− | + | 14 sierpnia (niedziela) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga | |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | + | *15:00 – Msza jazzowa – zespół „Opole Gospel Choir” Jacka Mełnickiego | |
− | *15:00 – Msza jazzowa – zespół „Opole Gospel Choir” Jacka Mełnickiego | + | *17:00 (Restauracja Leśna) - Jazzowy fajf |
− | *17:00 (Restauracja Leśna) - | ||
*18:00 „Project Grapelli” - Kwartet: Andrzej Łukasik, Andrzej Jagodziński, Konrad Zelmer, Maciej Strzelczyk | *18:00 „Project Grapelli” - Kwartet: Andrzej Łukasik, Andrzej Jagodziński, Konrad Zelmer, Maciej Strzelczyk | ||
− | ==Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki”== | + | == Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki” == |
− | *Maria Kotewicz | + | |
− | *Zbigniew Konopczyński | + | *Maria Kotewicz |
− | *Janusz Szrom | + | *Zbigniew Konopczyński (przewodniczący jury) |
− | *Andrzej Śmigielski | + | *Janusz Szrom |
+ | *Andrzej Śmigielski | ||
*Aleksander Pałac (sekretarz jury) | *Aleksander Pałac (sekretarz jury) | ||
− | ==Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/laureaci Według postanowienia jury]</ref>== | + | == Laureaci<ref>[http://www.zlotatarka.pl/laureaci Według postanowienia jury]</ref> == |
− | *Nagroda Główna „Złota Tarka” – Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo | + | |
− | *Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Anna Frączek (Warszawa) | + | *Nagroda Główna „Złota Tarka” – Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo |
− | *Wyróżnienia: | + | *Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Anna Frączek (Warszawa) |
− | **„Coco Dixie” (Radymno) | + | *Wyróżnienia: |
− | **Bartosz Kalicki (Warszawa) | + | **„Coco Dixie” (Radymno) |
+ | **Bartosz Kalicki (Warszawa) | ||
**Dorota Zygadło | **Dorota Zygadło | ||
− | ** Grzegorz Tarwid<br>Honorowa „Złota Tarka”: | + | **Grzegorz Tarwid<br>Honorowa „Złota Tarka”: |
− | *Troy „Satchmo” Anderson | + | *Troy „Satchmo” Anderson |
− | ==Bibliografia== | + | == Bibliografia == |
− | #Rogatty, Magdalena: ''„Złota Tarka” w Iławie'' / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 181, dod. „Lato z Gazetą Olsztyńską”, s. 4. | + | |
+ | #Rogatty, Magdalena: ''„Złota Tarka” w Iławie'' / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 181, dod. „Lato z Gazetą Olsztyńską”, s. 4. | ||
#Rogatty, Magdalena: ''Nowy Louis Armstrong na „Złotej Tarce 2011”'' / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 189, s. 20. | #Rogatty, Magdalena: ''Nowy Louis Armstrong na „Złotej Tarce 2011”'' / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 189, s. 20. | ||
− | ==Przypisy== | + | == Przypisy == |
− | <references /> | + | |
+ | <references /> | ||
− | [[Category:Muzyka]] | + | [[Category:Muzyka]] [[Category:Konkursy]] [[Category:Festiwale]] [[Category:Powiat_iławski]] [[Category:2010-2011]] |
− | [[Category:Konkursy]] | ||
− | [[Category:Festiwale]] | ||
− | [[Category: | ||
− | [[Category:2010-2011]] |
Wersja z 17:38, 2 paź 2011
Czterdziesta pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, zorganizowana w Iławie w dniach 12 – 14 sierpnia 2011 r.
Spis treści
Organizator
- Iławskie Centrum Kultury
- Urząd Miasta Iława
- Polskie Stowarzyszenie Jazzowe
Współorganizatorzy
- Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
- Studio WWW Sp. z o.o. w Warszawie
Program[1]
12 sierpnia (piątek) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 18:30):
- Koncert inauguracyjny
- Uwertura
- Konkurs jazzu tradycyjnego o nagrodę „Złotej Tarki” z udziałem: „Big Band Tarnogórski”, Olga Boczar, „Ciawes Swing”, „Coco Dixie”, „Enerjazzer”, Anna Frączek, Bartosz Kalicki, Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo, Aleksandra Marszał, Agata Różankowska, Grzegorz Tarwid, Aleksandra Trzaska, Daria Zawiałow, Dorota Zygadło
- Koncert „Cajun Roosters” (W. Brytania)
- Ogłoszenie wyników konkursu o „Złotą Tarkę”
- Minirecital laureatów
- Koncert Lousiana Red, „Trio Ala Jonesa” oraz Sławomira Wierzcholskiego – prowadzenie konkursu i koncertu Andrzej Pawlik
Imprezy towarzyszące: - Projekcje multimedialne – teren festiwalu
- 15:00 (Mały i Duży Jeziorak) – Dżez na Dżezioraku
- 17:00 (Tawerna „Kaper”) - Jazzowy fajf – zespół „Enerjazzer”
- 17:30 (Galeria „Na wprost”) – Konstelacja muzyki – wernisaż prac prof. Lecha Kołodziejczyka
- 00:00 (Parking przy Restauracji „Yellow”) – Iławska Noc Jazzowa
13 sierpnia (sobota) - Amfiteatr im. Louisa Armstronga (od godz. 20:00) – Koncert Galowy:
- Hammond Show z udziałem Wojciecha Karolaka, Pawła Serafińskiego i Wojciecha Kamińskiego
- Wasowski jest dobry na wszystko – widowisko multimedialne z udziałem: Lora Szafran i Bohdan Hołownia Duo, Trio Wojciecha Karolaka, Straszni Panowie Trzej oraz soliści: Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska, Marek Bałata w towarzystwie sekstetu Mariusza Dubrawskiego
- Koncert Troy „Satchmo” Andersona oraz Trio Eryka Kulma (USA/Polska) - prowadzenie Paweł Sztompke
Imprezy towarzyszące: - Projekcje multimedialne – teren festiwalu
- Kinoteatr „Pasja” oraz sala wystaw Iławskiego Centrum Kultury – Fotografie i filmy Andrzeja Wasylewskiego.
- 13:30 (Więzienie) - Koncert Jazz za kratami
- 15:00 (Mały i Duży Jeziorak ) – Dżez na Dżezioraku
- 17:00 (Restauracja “Stary Tartak”) - Jazzowy fajf – zespół „Blues Fellows”
- 00:00 (Parking przy Restauracji „Yellow”) - Iławska Noc Jazzowa 2
14 sierpnia (niedziela) – Amfiteatr im. Louisa Armstronga
- 15:00 – Msza jazzowa – zespół „Opole Gospel Choir” Jacka Mełnickiego
- 17:00 (Restauracja Leśna) - Jazzowy fajf
- 18:00 „Project Grapelli” - Kwartet: Andrzej Łukasik, Andrzej Jagodziński, Konrad Zelmer, Maciej Strzelczyk
Jury konkursu o nagrodę „Złotej Tarki”
- Maria Kotewicz
- Zbigniew Konopczyński (przewodniczący jury)
- Janusz Szrom
- Andrzej Śmigielski
- Aleksander Pałac (sekretarz jury)
Laureaci[2]
- Nagroda Główna „Złota Tarka” – Bogna Kicińska & Kuba Cichocki Duo
- Nagroda „Złota tarka” w kategorii wokalista jazzowy – Anna Frączek (Warszawa)
- Wyróżnienia:
- „Coco Dixie” (Radymno)
- Bartosz Kalicki (Warszawa)
- Dorota Zygadło
- Grzegorz Tarwid
Honorowa „Złota Tarka”:
- Troy „Satchmo” Anderson
Bibliografia
- Rogatty, Magdalena: „Złota Tarka” w Iławie / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 181, dod. „Lato z Gazetą Olsztyńską”, s. 4.
- Rogatty, Magdalena: Nowy Louis Armstrong na „Złotej Tarce 2011” / Magdalena Rogatty // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 189, s. 20.