Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście - 2007: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
 
Linia 2: Linia 2:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Głównym organizatorem szesnastej edycji imprezy był [[Centrum Kultury w Dobrym Mieście|Miejsko-Gminny Dom Kultury w Dobrym Mieście]], który reprezentowała dyrektor ośrodka – [[Beata Harań]]. Wydarzenie, jak co roku wsparły instytucje samorządowe oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawował [[ewim:Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego|Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego]].
+
Głównym organizatorem szesnastej edycji imprezy był [[Centrum Kultury w Dobrym Mieście|Miejsko-Gminny Dom Kultury w Dobrym Mieście]], który reprezentowała dyrektor ośrodka – [[Beata Harań]]. Wydarzenie, jak co roku wsparły instytucje samorządowe oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Aktualna wersja na dzień 08:57, 25 lis 2014

Szesnasta edycja Międzynarodowych Spotkań Rodzin Muzykujących, zorganizowana w Dobrym Mieście dniach 27-29 lipca 2007 r.

Organizator

Głównym organizatorem szesnastej edycji imprezy był Miejsko-Gminny Dom Kultury w Dobrym Mieście, który reprezentowała dyrektor ośrodka – Beata Harań. Wydarzenie, jak co roku wsparły instytucje samorządowe oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Opis

Do udziału w festiwalu zaproszono kilkanaście rodzin. Najwięcej muzykujących osób było z Polski. Organizatorzy podkreślili wkład w rozwój festiwalu Elżbiety Bilińskiej-Wołodźko oraz rodziny Głowackich – „najsłynniejszej muzykującej rodziny z Dobrego Miasta”. W 2007 r. zagraniczni goście przybyli z Rosji, Ukrainy i Litwy. Na festiwal tradycyjnie złożyły się koncerty zorganizowane w Parku Przyjaciół Kultury w Dobrym Mieście przy ul. Zwycięstwa.Niedzilny koncert finałowy rozpoczął się o godz. 18.00. Wcześniej ulicami Dobrego Miasta przemaszerował korowód uczestników imprezy. W spotkaniu udział wzięli również Krzysztof Daukszewicz i członkowie zespołu „Czerwony Tulipan” z Olsztyna. Wyjątkowo galę finałową poprowadził Wiesław Nideraus – satyryk, kabareciarz. Celem festiwalu było stworzenie warunków do wspólnego muzykowania osób z różnych krajów i kultur. Imprezie od kilkunastu lat przyświeca idea utrwalania więzi rodzinnych i społecznych, nauki i szacunku do sztuki i pracy.

Zobacz też