Mariusz Mróz

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja Marcin (dyskusja | edycje) z dnia 22:57, 29 mar 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

(1968- ) – dyrygent, pedagog muzyczny

Biografia

Mariusz Mróz urodził się w 1968 r. Naukę muzyki rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie w klasie skrzypiec. Jest absolwentem Wydziału Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoje umiejętności doskonalił na mistrzowskim kursie dyrygentów w Brugii (Belgia).
Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu młodych dyrygentów w Poznaniu.
Prezesem oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (od 2000 r.), członek Zarządu Głównego PZCHiO w Warszawie.

Działalność

Animator życia muzycznego, organizator koncertów i festiwali chóralnych, nauczyciel akademicki, popularyzator i znawca muzyki cerkiewnej. W latach 1991-2000 współpracował z Sopockim Chórem Kameralnym „Continuo”, od 1992 r. jest dyrygentem Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Od 2007 r. prowadzi orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku.
W latach 2004-2009 współpracował również z zespołami elbląskimi:

Nagrody i wyróżnienia

  1. Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

Jako dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej Mariusz Mróz jest również laureatem szeregu prestiżowych konkursów i festiwali[1].

Bibliografia

  1. Grabarczyk, Jarosław: Orkiestra i dwa chóry : pod dyrekcją Mariusza Mroza / Jarosław Grabarczyk. – Il. // „Dziennik Elbląski”. – 2004, nr 227, s. 16.

Przypisy

  1. Zobacz na stronie zespołu.

Zobacz też

Multimedia

Mariusz Mróz dyryguje chórem Politechniki Gdańskiej.
Koncert w Olsztynie, 24 października 2009 r.