Mariusz Korzeb

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

(1971 - ) - tancerz, trener, sędzia, choreograf i pedagog, który swoje życie zawodowe związał z tańcem towarzyskim.

Biografia i działalność

Urodził się 2 października 1971 r. w Olsztynie, gdzie jako dziecko trenował piłkę nożną oraz taniec ludowy. Od dzieciństwa był bardzo aktywny fizycznie. Zafascynował się tańcem towarzyskim w szkole podstawowej i od 1985 rozpoczął regularne treningi. Pierwszym dużym sukcesem było finałowe miejsce na Mistrzostwach Olsztyna Szkół Podstawowych w Tańcu Towarzyskim gdzie jego szkoła SP 9 zdobyła I miejsce i tytuł najlepszej Szkoły Podstawowej w Tańcu Towarzyskim w Olsztynie.

Trenował w słynnym olsztyńskim "Mirażu", w którym odnosił największe sukcesy. Założył w Domu Kultury Agora Klub Tańca Towarzyskiego "Power Dance", który reprezentował w Polsce i za granicą oraz wychowywał młode pokolenie olsztyńskich tancerzy. Mistrz Polski Zawodowców w kategorii Show standard, zdobywca Grand Prix Polski w klasie S w tańcach standardowych, wielokrotny Finalista Mistrzostw Polski w klasie S, Mistrz Polski Formacji Tanecznych ,reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy.

Po zakończonej karierze poświęcił się pracy trenerskiej oraz zdobył uprawnienia sędziego tańca towarzyskiego najwyższej kategorii. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku i zdobył tytuł instruktora oraz trenera w tańcu sportowym. Obecnie prowadzi i trenuje pary taneczne w Klubie Sportowym Czar Par Giżycko. W czasie kariery trenerskiej wychował pary taneczne z tytułami Mistrzów Województwa i Pucharu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego oraz Finalistów Pucharu Polski i Grand Prix Polski. Prowadził formację taneczną, która zdobyła tytuł wicemistrza Polski w tańcach standardowych w kategorii do lat 15. Przez wiele lat był Prezesem Stowarzyszenia Promocji Tańca „Lecdance” w Giżycku.

Aktualnie jest Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Czar Par Giżycko. Organizuje w Giżycku duży Festiwal Tańca Czar Par, który gości tancerzy z całej Polski oraz Giżycką Świąteczną Galę Taneczną w której bierze udział około 300 młodych tancerzy. Za wkład w rozwój i promowanie Miasta Giżycka w dziedzinie kultury i sportu tanecznego, pomysł wprowadzenia dyscypliny tańca towarzyskiego w Giżycku oraz za wybitne osiągnięcia sportowe swoich podopiecznych został odznaczony przez Burmistrza Miasta Giżycka specjalnym wyróżnieniem.