Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki Francuskiej w Nidzicy 2005

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja LPF (dyskusja | edycje) z dnia 11:03, 8 wrz 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Magdalena Niedzielska
Źródło: Mazanowska Anna, Komoszyńska Izabela, Bilety do Paryża : rozdano festiwalowe nagrody, „Gazeta Olsztyńska”, 2005, nr 52, dod. „Nasza Gazeta Nidzicka”, nr 10, s.14.

Wydarzenie kulturalne w ramach Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki Francuskiej w Nidzicy.

Opis

Impreza odbyła się na nidzickim zamku 26 lutego 2005 r. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: szkół podstawowych i gimnazjalnych, a drugą grupę stanowili uczniowie szkół średnich. Podczas gali finałowej wystąpili podopieczni Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Nidzicy.

Organizatorzy

Jury

W skład jurorów wchodzili między innymi: romaniści, wykładowcy Szkoły Muzycznej w Olsztynie, przedstawiciele Ambasady Francuskiej, muzycy z Nidzicy, a także przedstawiciel Citroen Polska. Oceniana była poprawność językowa i interpretacja utworów wykonywanych przez uczestników.

Laureaci

W konkursie poezji i prozy w grupie I zwyciężyła Maja Zborowska z Giżycka, natomiast w grupie II, I miejsce zajęła Magdalena Niedzielska z Nidzicy, a wyróżnienie otrzymała Marta Bambul z Olsztyna. W konkursie Piosenki Francuskiej pierwsze miejsce zdobyła Justyna Burzyńska z Suwałk.

Bibliografia

  1. Mazanowska Anna: Bilety do Paryża : rozdano festiwalowe nagrody / Anna Mazanowska, Izabela Komoszyńska. - Il. // „Gazeta Olsztyńska”. - 2005, nr 52, dod. „Nasza Gazeta Nidzicka”, nr 10, s. 14.