Konkurs Ostróda-Osterode nasze miasta 2004

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja Konrad (dyskusja | edycje) z dnia 11:25, 5 gru 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Praca Magdy Kania pt. „Widok na kościół św. Dominika Savio
Źródło:Ze zbiorów Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia
Na wystawie obecny był dr Jan Chłosta
Źródło: Ze zbiorów Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia
Nagrody i dyplomy wręczał Ryszard Bogucki i dr Jan Chłosta
Źródło:Ze zbiorów Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia


Organizator

Opis

w 2004 roku Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe „Sasinia” oraz Kreisgemeischaft Osterode Ostpreussen (Osterode am Harz) ogłosiły konkurs literacki i plastyczny "Nasze miasta - Ostróda - Osterode". Konkurs finansowany był w ramach Projektu "Wspólne Dziedzictwo" realizowanego w Programie "Partnerstwo Miast i Obywateli" Fundacji im. Stefana Batorego finansowanego ze środków Fundacji im. Roberta Boscha. Konkurs adresowany był do młodzieży szkolnej oraz do obecnych i byłych mieszkańców Ostródy i Osterode am Harz.

Tematyka prac powinna związana była z doświadczeniami w zakresie 10-letniej współpracy partnerskich miast Ostródy i Osterode am Harz. Prace ukazywały piękno partnerskich miast, losy ich mieszkańców czy też historię Ostródy i Osterode. Tematem prac były także procesy pojednania narodów polskiego i niemieckiego, narodów które po tragicznych doświadczeniach II Wojny Światowej szukają wspólnego miejsca w zjednoczonej Europie. Kuratorem wystawy pokonkursowej był Wojciech Gudaczewski.


Bibliografia

  1. Gudaczewski, Wojciech” : Konkurs Nasze Miasta Ostróda - Osterode / Wojciech Gudaczewski, www.ostrodaonline.pl, 2004, Ostróda On Line