Joanna Muśko

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 15:51, 4 sty 2016 autorstwa Joan1000 (dyskusja | edycje) (Nagrody)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Joanna Muśko podczas nagrania płyty w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie
fot. Aleksandra Piechrzała

(1974 - ) - chórmistrz, dyrygent, emisjonista, nauczyciel

Biografia

Urodziła się 24 sierpnia 1974 roku w Bielsku Podlaskim. Absolwentka Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie w klasie dyrygowania prof. Lechosława Ragana (dyplom w 1998 r.). Ukończyła Podyplomowe Studia w zakresie Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2007 r.) oraz Podyplomowe Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2012 r.).

Działalność zawodowa

Zawodowo związana jest z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie – w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.I. Gałczyńskiego naucza wiedzy o kulturze, a w Gimnazjum nr 2 – muzyki i zajęć artystycznych. Jest założycielką, dyrygentką i kierownikiem artystycznym młodzieżowego chóru Collegium Juvenum. Pod jej dyrekcją Chór wielokrotnie uświetniał oficjalne uroczystości miejskie, kuratoryjne i akademickie, brał udział w radiowych i telewizyjnych nagraniach, a także nieprzerwanie koncertuje i uczestniczy w polskich i zagranicznych konkursach i festiwalach, zdobywając najwyższe miejsca i nagrody GRAND PRIX. W grudniu 2013 roku Chór został laureatem nagrody „Talent Roku 2013”, przyznawanej przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie.

Nagrody

Za wybitną pracę dydaktyczno-wychowawczą była kilkakrotnie uhonorowana nagrodami dyrektorów placówek edukacyjnych, z którymi związana była zawodowo. W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyn Piotra Grzymowicza, a w roku 2011 nagrodę Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2013 uhonorowana została prestiżową nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

W 2015 roku w wyniku wygranego konkursu na nauczyciela muzyki w Szkole Europejskiej w Brukseli oddelegowana została przez Ministra Edukacji Narodowej do pracy w Ecole Européenne de Bruxelles/Uccle, gdzie od września naucza muzyki w szkole średniej oraz jest dyrygentką międzynarodowego chóru złożonego ze studentów i pracowników EEBI.

Multimedia

Hasła powiązane

Zobacz też